HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Pisti kullanılamaz hale gelmişti... Hatay Havalimanı'nda onarım çalışmaları başladı! İGA'dan açıklama geldi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından pisti hasar gördüğü için uçuşlara kapatılan Hatay Havalimanı pistinin onarım çalışmaları başladı. Onarım çalışmalarıyla ilgili İGA İstanbul Havalimanı'ndan açıklama geldi.

Pisti kullanılamaz hale gelmişti... Hatay Havalimanı'nda onarım çalışmaları başladı! İGA'dan açıklama geldi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden etkilenen 10 il arasında bulunan Hatay'da Hatay Havalimanı pisti de hasar görmüş ve havalimanı uçuşlara kapatılmıştı. Hatay Havalimanı'nın onarım çalışmalarına başlanırken İGA İstanbul Havalimanı'ndan da açıklama geldi.

"EKİPLERİMİZ PİSTİ EN KISA SÜREDE TEKRAR HAZIR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI"

İGA İstanbul Havalimanı'ndan yapılan açıklamada "Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin ardından İGA Ailesi olarak yaralarımızı sarmak için çalışıyoruz. Hatay Havalimanı'na ulaşan ekiplerimiz, deprem felaketi sonrasında kullanılamaz hale gelen pisti en kısa sürede tekrar hazır hale getirmek için onarım çalışmalarına başladı." ifadeleri kullanıldı.

22ba3ff3-a1a8-4346-937c-1a8d6c64d530

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuyla ilgili şunları ifade etti:

"Havalimanı onarım çalışması DHMİ tarafından başlatıldı. Kamyon ihtiyacının karşılanması için belediyelerden destek verme talebi gelmiştir. Bu dönemde müşterek şekilde hareket etmek normaldir. Ancak siz, bu konuyu istismar edip siyaset devşirmeye çalışacak kadar zavallısınız."


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler