HABER

PKK yandaşlarının havaifişek bataryası

PKK yandaşlarının havaifişek atmak için füze bataryasına benzeyen düzenek yaptıkları ortaya çıktı.

ADANA (İHA) - Adana'da izinsiz gösterilerde polise, havaifişek, molotofkokteyli, maytap ve taş atan terör örgütü PKK yandaşlarının, havaifişek atmak için de füze bataryasına benzeyen bir düzenek yaptıkları ortaya çıktı. İzinsiz gösteride polise bu düzenekle havaifişek saldırısında bulunan 6 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın cezaevleri koşullarını bahane eden ve KCK operasyonlarının durdurulmasını isteyen bölücü örgüt yandaşlarının geçtiğimiz pazar günü Ova Mahallesi'nde düzenlediği yasa dışı gösteriye katıldıkları iddia edilen 3'ü çocuk 6 kişi yakalandı. Zanlılarla birlikte, polise havaifişek atmak için tahta üzerine kurulan havaifişek tertibatı ile birlikte çok sayıda sapan, molotofkokteyli, taş ve misket ele geçirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerince gözaltına alınan zanlılardan 19 yaşındaki O.E.'nin, havaifişekleri polise atmak için özel olarak hazırladığı havaifişek bataryasını kullandığı belirlendi. O.E., havaifişekleri atmak için 16 mukavva borudan oluşan bir batarya hazırladı. Bu borularda 16 havaifişeği birden ateşleyebilen O.E., havaifişeklerin en az 100 metre gitmesini sağlayarak polise zor anlar yaşattı.

O.E., A.Ö., (20) ve A.B. (19), TEM ekipleri tarafından yaşları küçük olan S.B., R.B. ve S.A. ise Çocuk Şubesi tarafından adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön