Refiye'den güzel haber var!

Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a 4 organ nakli birden yapıldı.

Refiye'den güzel haber var!

Milyonda bir görülen Gardner sendromuna yakalanan ve sağlık bakanlığı tarafından tedavi için Amerika'daki Miami Jackson Memorial Hastanesi'ne gönderilen Tekirdağlı Refiye Yılmaz'ın tedavi süreci tüm hızıyla devam ediyor.

ABD'deki tedavisi sırasında ince bağırsağın dışında 5 nakil daha olması gerektiği anlaşılan Refiye için beyin ölümü gerçekleşen Amerikalı bir hasta tarafından gerekli tüm organlar bulundu.Önceki gece 01:25’te ameliyata alınan Refiye’ye bir buçuk gün süren ameliyatın sonunda aynı anda pankreas, karaciğer, böbrek ve ince bağırsak olmak üzere 4 organ nakli yapıldı.

Refiye’ye önümüzdeki günlerde ise mide, kalın bağırsak nakli yapılacak. Takılan ince bağırsağı ise dışarı çıkarılarak bir yıl bu şekilde yaşayacak. Nakil sonrası enfeksiyon kapmaması için tedavisi devletin kiraladığı evde devam edecek.Operasyondan 6 ay sonra Türkiye'ye gelecek olan genç kız, yaklaşık bir yıl sonra bu kez ince bağırsağının içeri alınması için yeniden Amerika’ya gidecek.

Kızının tedavi olmak için 14 Nisan 2013 tarihinde Esma Yılmaz ile Amerika'ya gittiğini ifade eden Baba Mustafa Yılmaz, “Kızım başarılı bir ameliyat geçirdi. 4 organı değişti. Birkaç gün içinde ise 2 organı daha değişecek. Doktorlar organların vücuda uyum sağladığını ifade etti. Bir sıkıntının olmadığı belirtildi. Çok mutluyum” dedi.

REFİYE İÇİN YARDIM KAMPANYASI YAPILMIŞTI

Refiye Yılmaz’ın tedavi masrafı için 1 milyon dolar gerektiği yönünde çıkan haberlerin ardından yardım kampanyaları düzenlenmişti. Kızılay ve vatandaşlardan yardım yağmıştı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Allah acil sifalar versin canim yurttaşım
ALLAH ŞİFA VERSİN !UZUN BİR YOL ALLAH KUDRET VERSİN!
UMARIM SAĞLIĞINA ÇABUCAK KAVUŞUR
Diğer Haberler