Resmi Gazete'de yayımlandı! İbrahim Kalın'a sürpriz atama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 üniversiteye yaptığı rektör atamaları Resmi Gazete'de yer aldı. Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğine ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın atandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! İbrahim Kalın'a sürpriz atama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 üniversiteye yaptığı rektör atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Kemal Şenocak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Şırnak Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından mütevelli heyetlerinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) olumlu görüşü üzerine Başkent Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Ali Haberal, Maltepe Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Şahin Karasar, Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Oral Erdoğan ve TED Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Halise Belgin Ayvaşık getirildi.

Erdoğan, söz konusu atamaları Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca, YÖK'ün önerdiği adaylar arasından yaptı.

İBRAHİM KALIN'A ATAMA

Ayrıca Bakanlar Kurulu tarafından Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğine ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın atandı.

Söz konusu atama, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesinin İşleyişine Dair Anlaşma'nın 10'uncu maddesi ile Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesi Tüzüğü'nün 4'üncü maddesine göre, 26 Mart 2018 tarihinde Bakanlar Kurulu'nca kararlaştırıldı.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
Seni nereye atarsa atasın filmin sonu yaklaşıyor! Dün atanamayan öğretmenimize yaptığı muameleyi dünya alem gördü. Istediğini istediği yere atama devri bitiyor bay recep. İlk tur da bye bye Recep diyoruz milletçe!!
@renehiguita HAYALLER HAYALLER :)))
@renehiguita devriniz bitti koç um .... reis inizi de alıp gideceksiniz bittiniz ..!!! ??????+|'?+|'?+|%??
@renehiguita gece kıçın açıkta uyumuşsun belli ki
@renehiguita Bu atamayla sözcülük bitti mi? Bitmedi. Yani ayda bir "yüksek akademik" bilgisiyle toplantıya katılacak. Bir çalışanın alın teriyle bir ayda aldığını 10 katını alacak. Yani bu arpalık ataması arpalık... Bu tür haksızlıklarla bütün Müslümanların ümidi partiyi bitirdiler.
AKP bitti oy falan yok haram olsun herşey sizlere
İbrahim KALIN !! Muharrem İNCE ??
@uksin Kalınlar inceler gidecek daha niceler
yalakalıkları işe yaramış zaten bu kadar senede milyonları götürmüşlerdir.
@dimitradon Bu atamayla sözcülük bitti mi? Bitmedi. Yani ayda bir "yüksek akademik" bilgisiyle toplantıya katılacak. Bir çalışanın alın teriyle bir ayda aldığını 10 katını alacak. Yani bu arpalık ataması arpalık... Bu tür haksızlıklarla bütün Müslümanların ümidi partiyi bitirdiler.
kalın da gözden çıktı desene
atananlar hep prof.....ibrahim kalın neyin profu...
bunların her üyelik görevi para mı??
İbrahim Kalın beyefendi , oldukça eğitimli , yüksek seviyede İngilizcesi olan biridir . Ancak olduğu ideoloji ve parti yanlış bence .
kim bu adam.. ..
Milleti KEK lemek bu işte.
Sayın CB nım si,zde zerre kadar siyasi ahlak ve islam terbiyesi olsa ..seçim sonuncunu beklerdiniz .Bu bir. iki :Hangi semavi dinde bu kadar israf yazıyor .Bin odalı saraylar yazlıklar ve yüzlerce araç ve koruma .Bu iki üçççç:Güzel dinimizi siyaset meydanında kirletmek utanç verici...iftar proğramları adı altında Dinimizi bu kadar kirleten Camilerde iftar yemeği yiyen başka islam ülkesi var mı ? Yazıklar olsun sana...Vermeyeceğim oyumu ne sana ne de AKP ye ...Her şey iyi olacak
son günler yiyin beyler, götürün, ama nafile ,hepsi burnunuzdan gelecek...
tayyibin yeni sözcüsü var Bahçeli. ibrahim kalın demode olmuştu
gider ayak kendini kurtaracak öylemi nereye atanırsan atan ..
Duruşun iyi, ses tonun etkili, konuşman düzgün amaaaaa ! Bilmeyen adam sanır, kafan boş, hizmetin Türkiye için değil ve sadece lafazan bir figüransın.!
danışmanlık ücreti az gelmiş, üniversite mütevelli heyetine atanarak maaşına maaş katmışlar. zehir zıkkım olsun.
Halkın öyle bir ahını aldılarki ne yaparsa yapsınlar bu devran bir dönecek herşey bitecek,ondan sonra bütün bu saltanat sürücülere oy veren herkes utancından,mahçubiyetinden,ben vermemiştim yalanları söyleyecekler.Ama onlarda bu zincirin bir halkası olduğunu vicdanları kendilerine hep hatırlatacak.
seçilmezsem adamlarım issiz kalmasın diye düşünmüştür
bay bay hepsine !!!
liyakattan bahsedenlerin zorına giden atama
Kendin pişir kendin ye misali.
demekki yolsuz kaldı,baktı etrafındaki herkes malı göturüyor,bir maaşda o ğörevden dolayı tırtıklayacak devletten.normal şartlarda şu sıfatı,kapıcı yapmazlar o üniversitede
ince gelince kalın boşta kalmasın ataması bu iş tamam
filmin sonu yaklaşıyor sanki. Atamalar hızlandı.
gelsin paralar da nereden gelirse gelsin.mütevveli heyeti üyesi ne yapar hiç.sadece senelik imza parası alır.ne kadar alır en az 100 bin dolar
bir yan gelir daha.. üyelik ücret aylıgı 20.40 bin arasıdır.
Atama,kapama,yalama ne yaparsanız yapın artık piliniz bitti şarj da tutmuyor
vallahi eve sokmam
Torpilli
Ülkedeki emeklilere verilen bir aylık maaş kadar danışmanlara verilen yağlı-ballı-kaymaklı danışmanlık ücretleri. YE BABAM YE TIKSIRINCAYa kadar hatta yerken boğuluncaya kadar ye.
hııımmmm aslında atama değil galiba kızağa alınmış
Ne itici bi adam ya bu
akp yıkılınca bunu asarlar aha da yazın not alın
çil yavrusu gibi sağa sola koşarsınız tabii. sonun başlangıcı.
5. Sıradan 1. Sıraya geçip rektör ataması yapıldı hükümete yakın diye.
Oh ne guzel Dunya sozcu maası yetmemiş yanına mutevelli heyet ballı maaşı vermişler, gariban insanlarımız da asgariyle emekli maaşıyla geçinme derdinde
Diğer Haberler