Mynet Trend

         

Rüyada ev yapmak ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada ev yapmak ne demek, ne anlama gelir?

İçindekiler

 • Rüyada Ev Yapmak
 • Rüyada Ev Yaptırmak
 • Rüyada Birinin Ev Yaptığını Görmek
 • Rüyada Ev Çatısı Yapmak
 • Rüyada Ev Yapmak Temel Atmak
 • Rüyada Ev Temeli Attığını Görmek
 • Rüyada Mezarlığa Ev Yapmak
 • Rüyada Kendine Ev Yapmak
 • Rüyada 2 Tane Ev Yapmak
 • Rüyada Ölüyle Ev Yapmak
 • Rüyada Ölüye Ev Yapmak
 • Rüyada Tek Odalı Ev Yapmak
 • Rüyada Denizin Ortasına Ev Yapmak
 • Rüyada 5 Katlı Ev Yapmak
 • Rüyada 3 Katlı Ev yapmak

Herkes ev sahibi olmanın hayalini kurar. Bu yüzden birçok insan rüyasında ev görür. Peki rüyada ev yapmak ya da ev yaptırmak ne anlama gelir? Detaylar yazımızda...

Rüyada ev yapmak genelde iyi yorumlanan rüyalardan biridir. Kişinin mutlu bir hayat yaşayacağını ifade eder. Ancak alimler rüyadaki detaylara göre farklı yorumlar yapar. İşte rüyada ev yapmak ile ilgili bilmeniz gerekenler...

Rüyada Ev Yapmak

Rüyada ev yapmak, bekar kişinin evlenip yuva kurmasına, bu evlilikte mutlu olmasına işaret eder. Evli kişiler içinse hane içindeki sevinç, neşe ve mutluluğa alamet eder. Kişinin biriktirdiği malını ve sermayesini hayırlı bir iş için kullanacağı anlamına gelir. Rüyada ev yapmak, şeref ve itibar kazanılacağını gösterir. Aynı şekilde, emellerden kaçınmaya, korkulardan şüphe duymaya, eş ve çocuklarını korumaya yorulur. Rüya sahibi yakınlarıyla hoş vakit geçirir, toprakla uğraşır ve büyük paralar kazanır.

Rüyada Ev Yaptırmak

Rüyada ev yaptırmak, rüyayı gören kişinin bol kazançlı bir iş sahibi olacağına, şansının yaver gideceğine işaret eder. Bundan sonra tüm musibetler rüya sahibinden uzak durur. Eğer kişinin rüyasında yaptırdığı ev büyükse, yaşamının geri kalanını dertten uzak geçirir. Elde edeceği iyi bir kazanç sayesinde ailesi rahat bir yaşam sürdürür.

Rüyada Birinin Ev Yaptığını Görmek

Rüyada birinin ev yaptırdığını görmek, kişinin en yakınlarına sığınacağına, kısa bir süre içinde daha iyi projelere başlayacağına alamet eder. Rüyayı gören kişi devlet memuruysa, hayatı boyunca istekleri gerçekleşir. Sakin bir hayat yaşar. Rüya sahibinin çabaladığı işlerden umudunu kesmemesi gerektiğine işarettir. Tüm çabaları bir gün karşılık bulur. Alimlere göre rüyada birinin ev yaptığını görmek, kişinin dini inancıyla örtüşür. Eğer inancı zayıf bir kişiyse işlerinden kar elde edemez, dilekleri gerçekleşmez. Dini inancı güçlü biriyse, hayatındaki tüm işler yolunda gider.

Rüyada Ev Çatısı Yapmak

Rüyada ev çatısı yapmak, rüya sahibin güçlü karakterde bir insan olduğunu gösterir. Kişi, geçmişine saygı duyan ve unutmayan bir yapıya sahiptir. Bu rüya, aile bağlarınızın kuvvetli olacağına, her zaman destek göreceğinize alamet eder. Bazı rüya sözlüğü yazarlarına göre, kişinin içinde kopan fırtınaları temsil eder. Kişi yaşadığı zor zamanları atlatmak için kendisine sığınacak bir liman arar.

Rüyada Ev Yapmak Temel Atmak

İmam Cafer Sadık'a göre rüyada ev yapmak temel atmak dört şekilde yorumlanır. Birincisi, dünyevi hayır; ikincisi hayır ve bereket; üçüncüsü mutluluk ve murat; dördüncüsü kapalı işlerin açılmasıdır. Bir grup insanı kendi kanatlarınız altına alacağınızı, bu şekilde herkesi güvende tutacağınıza alamet eder. Kişinin dünya işiyle meşgul olacağına ve ahiret hayatını unutacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyada ev yapmak temel atmak, kişinin yaptığı işlerle saygı duyacağı ve hayırla anılacağı manasına gelir.

Rüyada Ev Temeli Attığını Görmek

Rüyada ev temeli attığını görmek, rüya sahibinin hayatını düzene sokacağına yorulur. Kişinin hayatında olumlu gelişmeler meydana gelir. Bu vesileyle gerçek mutluluğa ve huzura kavuşur. Kazancınızı helal yollardan elde ettiğinize ve kimseye muhtaç olmadığınıza işaret eder.

Rüyada Mezarlığa Ev Yapmak

Rüyada mezarlığa ev yapmak, kişinin işlerinde çok büyük bereket göreceğine, herkes tarafından kıskanılacağına dalalet eder. Bu sebeple kişi, gerek iş gerekse sosyal yaşamında zor zamanlar geçirebilir. Yapacağınız bir ortaklık dolayısıyla zarar göreceğinize, ancak bu işten çok az da olsa kazanç elde edeceğinize yorulur. Kişi, kendisine sunulan fırsatları değerlendirerek başarı merdivenlerini rahatça tırmanır. Alimlere göre rüyada mezarlığa ev yapmak, kişinin bir haber alarak çok üzüleceğine, üzüntüden sağlığından olacağına işaret eder.

Rüyada Kendine Ev Yapmak

Rüyada kendine ev yapmak, kişinin toprakla uğraşmasına, hoş vakit geçirmesine ve eline mal geçeceğine alamet eder. Rüya sahibinin düşman tuzağına yakalanacağını gösterir. Eğer rüyada size ait olmayan bir arsa üzerine ev yapıyorsanız, başkasının üzerinden haksız kazanç elde edeceğinize yorulur. Kazandığınız paraların hayrını görmeyeceğinize, elinizdeki helal paralardan da olacağınıza işaret eder.

Rüyada 2 Tane Ev Yapmak

Rüyada 2 tane ev yapmak, iyi şekilde yorumlanan rüyalardan bir tanesidir. Hastalıkların şifa bulacağına, sağlığa kavuşmaya ve kederden uzak durmaya işaret eder. Kişinin aile içinde yaşadığı tüm sorunları çözeceğini, kötü bir krizin fırsata döneceğini sembol eder.

Rüyada Ölüyle Ev Yapmak

Rüyada ölüyle ev yapmak, geçmişe duyulan özlemi temsil eder. Kişi geçmişine takılı kalarak, geleceğine odaklanamaz. Rüya sahibinin geçmişte yaşadığı sıkıntıların halen devam ettiğine, bu yüzden başının dertten kurtulmadığına dalalet eder. Aynı zamanda rüyada ölüyle ev yapmak eski bir dostla yapılacak görüşmeye alamet eder. Uzun zamandır görmediğiniz, özlediğiniz arkadaşlarınızla tekrardan bir araya gelebilirsiniz.

Rüyada Ölüye Ev Yapmak

Rüyada ölüye ev yapmak, kişinin aile yaşantısında her şeyin yolunda gideceğine alamet eder. Kişi öz güveni sayesinde kariyerinde büyük adımlar atar. Aynı zamanda rüyada ölüye ev yapmak, rüya sahibinin sevildiğine ve destek gördüğüne işaret eder. Yakınındakiler sayesinde morali yüksek olur.

Rüyada Tek Odalı Ev Yapmak

Rüyada tek odalı ev yapmak, başınızın üzerinde dolaşan kara bulutlara işaret eder. Çevrenizde bulunan kötü insanların nazarına geldiğinizin göstergesidir. Ancak bu kişiler size zarar vermeden kendiliğinden ortadan kaybolur. Alimlere göre ise arzuların gerçekleşmesine, sanata yönelmeye, yeni hobiler edinmeye rivayet eder.

Rüyada Denizin Ortasına Ev Yapmak

Rüyada denizin ortasına ev yapmak, kişinin maddi ve manevi tüm sıkıntılarının biteceğine, bu şekilde derin bir nefes alacağına işaret eder. Rüya sahibi, yeni bir işe yatırım yapar. İlk başta zarar görse de bir müddet sonra yüksek kazançlı ticari faaliyetlerde bulunur. Ayrıca, haneden bolluk ve bereketin eksilmeyeceği bir yılın olacağına yorulur. Rüyada denizin ortasına ev yapmak, kişinin kalbinde hangi arzular varsa yakın bir sürece gerçekleşeceğini ifade eder.

Rüyada 5 Katlı Ev Yapmak

Rüyada 5 katlı ev yapmak, hedeflere giden yolun meşakkatten geçeceğine, kişinin çok çaba göstermesi gerektiğine vurgu yapar. Rüya sahibinin maneviyatının yüksek ve gönlü geniş birisi olduğuna alamet eder. Rüya yorumcularından Mehmet Efendiye göre ise, ümitsizlikten doğan umuda, erişilen rahatlığa, sıkıntılardan sonra gelen zafere işaret eder. Kolay yoldan gelen mal mülke, kişiye zarar verenlerin uzaklaşacağına, tüm zahmetlerin karşılık bulacağına yorulur.

Rüyada 3 Katlı Ev yapmak

Alimlere göre rüyada 3 katlı ev yapmak, kişinin çevresi tarafından tuzağa düşürüleceğine alamet eder. Yakın çevrenize karşı daha dikkatli davranmanız gerektiği yönünde uyarı yapar. Aynı zamanda kişinin hoş ve neşeli günler geçireceğine, arkadaşlarıyla bir etkinliğe katılacağına delalet eder. Rüyada 3 katlı ev yapmak, kişinin tüm olumsuzluklar karşısında gösterdiği dik duruşu temsil eder. Rüya sahibi, içinde yaşadıklarını dışarıya yansıtmaz, her zaman güler yüzlü davranır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön