Mynet Trend

Rüyada kirpi görmek ne demek, ne anlama gelir?

Rüyalar, pek çok farklı nesneyi ele aldığı gibi çeşitli canlıları da konu edinebilir. Peki rüyada kirpi görmek ne demek, ne anlama gelir? Çeşitli yorumları bir araya getirdik.

Rüyada kirpi görmek ne demek, ne anlama gelir?

İçindekiler

 • Rüyada Kirpi Görmek
 • Rüyada Kirpi Yavrusu Görmek
 • Rüyada Kirpinin Diken Attığını Görmek
 • Rüyada Beyaz Kirpi Görmek
 • Rüyada Kirpi Ölüsü Görmek
 • Rüyada Kirpi Pisliği Görmek
 • Rüyada Kirpi ve Para Görmek
 • Rüyada Pembe Kirpi Görmek
 • Rüyada Kirpi Sürüsü Görmek
 • Rüyada Renkli Kirpi Görmek
 • Rüyada Mor Kirpi Görmek
 • Rüyada 3 Tane Kirpi Görmek
 • Rüyada Mavi Kirpi Görmek

İnsan zihni uyku esnasında, gündelik hayattakinden farklı frekanslarda da olsa çalışmaya devam eder. Bu çalışma sırasında zihin, daha önce karşılaşmış olduğu nesneleri yeni baştan ele alarak farklı bağlantılar içerisinde inşa eder. Rüya ismi verilen bu zihinsel işlemde kullanılan malzemeler gerçek hayatta görülmüş nesneler ya da tecrübe edilmiş durumlar olabileceği gibi sadece kavramsal olarak aşina olunabilen farklı imgeler de olabilir. Bu doğrultuda gerçek hayatta kirpi görmemiş pek çok insanın rüyasında kirpi gördüğünü ifade edilebilir. Yazımızın devamını inceleyerek "Rüyada kirpi görmek ne demek, ne anlama gelir?" gibi soruların cevabını farklı rüya tabiri kaynaklarından aktardığımız açıklamalar aracılığıyla bulabilirsiniz.

Rüyada Kirpi Görmek

Rüyada kirpi görmek, pek çok insan tarafından karşılaşılan rüya imgelerinden biridir. Buna paralel olarak rüya tabiri kaynaklarında da rüyada kirpi görmek ile ilgili çok çeşitli yorumlara rast gelebilmek mümkündür. Rüyada kirpi görmek, kimi yorumcular tarafından olumlu bir imge olarak değerlendirilirken bazı yorumcular tarafından ise tam aksi şekillerde değerlendirilen bir alamettir. Nitekim rüyanın, içerisinde bulunan diğer imgelere bağlı olarak farklı biçimlerde tabir edilebileceğini de gözden kaçırmamak gerekir.

Rüya yorumcularının rüyada kirpi görmek ile ilgili yaptığı yorumlardan biri, kirpinin kötü niyetli insanları sembolize ettiği yönündedir. Bu doğrultuda rüya sahibinin etrafındaki bazı insanlara karşı temkinli davranması büyük ölçüde faydalı olacaktır. Kirpi özellikle içten pazarlıklı insanları temsil eden bir imgedir. Dolayısıyla rüyasında kirpi gören bir kimsenin çevresinde, yüzüne karşı gülen ancak içten içe kötülüğünü isteyen insanların olması muhtemeldir.

Buna ek olarak rüyada kirpi görmenin cimrilik alameti olduğu da sık karşılaşılan rivayetler arasındadır. Ancak bu cimrilik rüya sahibinin kendisinin değil, ekonomik olarak bağlı bulunduğu bir kimsenin özelliğidir. Bu doğrultuda rüyasında kirpi gören bir kimsenin son derece cimri bir patronun idaresi altında çalışma hayatını idame ettirdiğini söylemek mümkündür. Buna bağlı olarak kişinin finansal anlamlarda bazı sorunlar yaşaması söz konusu olabilir.

Rüyada kirpi görmek kimi rüya tabiri alimleri tarafından ise olumlu bir imge olarak değerlendirilir. Buna göre kirpi, özellikle bekar kimseler için kısmet olarak yorumlanır. Dolayısıyla rüya sahibinin bekar olması halinde kısa bir süre içerisinde hayırlı bir kısmetle tanışarak evlilik yolunda adımlar atacağı düşünülür. Aynı zamanda kirpinin iyi şans olarak ele alındığını da belirtmek gerekir. Bu tür bir rüya gören kimselerin şanslarının açılacağı ya da şansa bağlı olarak hayatlarında olumlu gelişmeler yaşanacağı rivayet edilir.

Rüyada Kirpi Yavrusu Görmek

Rüyada kirpi yavrusu görmek, neredeyse tüm rüya tabiri alimleri tarafından olumsuz bir biçimde ele alınır. Bu doğrultuda kirpi yavrusunun içten pazarlıklı ve küçük hesaplar peşinde koşan insanlara delalet ettiği söylenebilir. Rüya sahibinin çevresinde, son derece küçük şeylere takılan ve bu nedenle başkalarına karşı kin tutabilen insanlar olması muhtemeldir. Bu nedenle rüya sahibinin sosyal çevresinde bazı değişiklikler yapmasının faydalı olacağı düşünülür.

Rüyada Kirpinin Diken Attığını Görmek

Rüyada kirpinin diken attığını görmek, genellikle karşılaşılacak zorlu durumların habercisidir. Buna göre, rüya sahibinin kendisini sıkıntıya sokacak çeşitli durumların içerisinde kalması söz konusu olabilir. Özellikle yakın çevrenizden bazı insanların, sizin aleyhinize olacak çeşitli işler yapması nedeniyle son derece sıkıntılı bir dönem yaşamanız olasıdır.

Rüyada Beyaz Kirpi Görmek

Rüyada beyaz kirpi görmek ise pek çok rüya tabircisi tarafından hayra alamet kabul edilen bir imgedir. Rüyasında beyaz bir kirpi gören kimsenin özellikle bekar bir kadın olması halinde, hayırlı bir kısmetle karşılaşacağı ve yakın zamanda evlilik yoluna gireceği varsayılır. Ayrıca beyaz kirpinin iyi şans anlamına geldiği de söylenebilir.

Rüyada Kirpi Ölüsü Görmek

Rüyada kirpi ölüsü görmek, genelde sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Rüya sahibinin özellikle maddi problemlerden kurtulabilmek için uzun bir dönem çaba harcaması gerekebilir. Ancak verilen emeklerin en nihayetinde karşılığını bulacağını belirtmek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla rüya sahibinin kısa sayılmayacak bir süre boyunca çektiği sıkıntıların ardından feraha kavuşması beklenir.

Buna ek olarak rüyada kirpi ölüsü görmek, rüya sahibinin iş hayatında hedeflediği noktalara ulaşacağının da müjdecisidir. Buna göre, rüyasında kirpi ölüsü gören bir kimse, çalıştığı yerde nihayet istediği pozisyona ya da mevkiye erişecektir. Benzer bir biçimde iş arayan bir kimsenin bu tür bir rüya görmesi halinde, kazancı bol ve kendisi için büyük ölçüde hayırlı bir iş bulacağı varsayılır.

Rüyada Kirpi Pisliği Görmek

Rüyada kirpi pisliği görmek, rüya sahibinin çevresinde arkasından konuşan kimseler olduğuna delalet eder. Bu doğrultuda rüya sahibinin sosyal çevresi nedeniyle bazı sıkıntılar ya da sürtüşmeler yaşaması söz konusu olabilir.

Rüyada Kirpi ve Para Görmek

Rüyada kirpi ve para görmek, rüya sahibinin hayal ettiği kazanca ulaşmak için büyük zorluklar çekmesi gerektiğine yorulur. Buna göre, rüyasında kirpi ve para gören bir kimsenin iş hayatında istediği noktalara gelene değin son derece zorlu koşullar altında çalışması gerekebilir.

Rüyada Pembe Kirpi Görmek

Rüyada pembe kirpi görmek, genellikle ulaşılması zor hayalleri sembolize eder. Bu doğrultuda rüya sahibinin hayallerine ulaşmak için büyük bir çaba sarf etmesi gerektiği düşünülür. Nitekim pek çok rüya yorumcusu bu imgeyi, rüya sahibinin hayallerine erişmek hususunda pes edeceği yönünde anlamlandırır.

Rüyada Kirpi Sürüsü Görmek

Rüyada kirpi sürüsü görmek, rüya sahibine karşı bir araya gelmiş bir insan grubu olarak yorumlanmaya açıktır. Özellikle iş hayatınızda sizin düşüncelerinizden rahatsız olan bazı insanların size karşı ittifak yapması söz konusu olabilir.

Rüyada Renkli Kirpi Görmek

Rüyada renkli kirpi görmek, kişinin özel hayatında karşılaşacağı sorunlara işaret eder. Bilhassa ailenizle yaşayacağınız tartışmalar büyük sıkıntılara sebep olabilir.

Rüyada Mor Kirpi Görmek

Rüyada görülen mor kirpi, uzun ve yorucu bir çalışma temposundan sonra gelecek dinlenme fırsatını temsil eder. Pek çok yorumcuya göre bu rüya, hak edilmiş bir tatil anlamına gelir.

Rüyada 3 Tane Kirpi Görmek

Rüyada 3 tane kirpi görmek, genellikle iş hayatında ortaya çıkacak tartışmaların habercisidir. Özellikle ortaklık yaptığınız bir girişim söz konusuysa ortaklarınızla büyük görüş ayrılıkları yaşamanız olasıdır.

Rüyada Mavi Kirpi Görmek

Rüyada mavi kirpi görmek, çoğu zaman yaşanacak sağlık sıkıntılarına delalet eder. Bu doğrultuda bir süre hayatınızın rutin akışından ayrılmanız gerekebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön