HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Saç kremi nasıl kullanılır? Saç kremi kullandıktan sonra tıkanır mı?

Saç bakımı özellikler kadınların en önem verdiği konular arasında yer alır. Her insanın bünyesi farklı olduğu gibi saç özellikleri de farklılık gösterebilir. Bu nedenle herkesin yapması gereken saç bakımı ve kullanabileceği saç bakım ürünleri de farklıdır. Değişik saç türleri ve özelliklerine göre üretilen saç bakım kremleri de belli bir kullanım rutini bulunan saç bakım ürünleri arasındadır.

Saç kremi nasıl kullanılır? Saç kremi kullandıktan sonra tıkanır mı?

Güçlü, parlak, hacimli görünen saçlar, dış görünüşe büyük oranda etki yaptığı için özgüveni de arttıran bir özelliktir. Kısa, orta uzunlukta ya da uzun olması fark etmeksizin saçların sağlıklı, hacimli, ışıltılı görünebilmesi için özel bakımlara ihtiyaç duyulur. Kullanılacak olan saç bakım ürünlerinin kişiye ve saç türüne özel şekilde uygulanması da son derece önemlidir.

Saç kremi nasıl kullanılır?

Farklı nedenlere bağlı olarak saçlarda yıpranma yaşanabilir. Dökülme, kepek, hacimsizlik, matlık gibi farklı sorunlara yönelik olan ya da yalnızca standart rutin saç bakımı sırasında uygulanan ürünler vardır. Saç kremi de bu bakım ürünleri arasında yer alır. Genel olarak saç kremi, kuaförde ya da evde yapılan uygulamalarda şampuandan sonra kullanılır. Saça uygun şampuan kullanılarak ölü cilt hücrelerinden, yağdan, kirden arındırılan saçlara ikinci adım olarak saç kremi uygulanır.

Duştan sonra saç kremi nasıl kullanılır?

Duş sırasında saç şampuandan tamamen arındırıldıktan ve durulandıktan sonra saç kremi uygulanması en bilinen uygulamadır. Ancak özel olarak üretilen bazı ürünler daha sonra durulanmayacak şekilde ve duştan sonra uygulanabilir. Bu ürünler sayesinde saçı gün boyu ya da ürünün koruma özelliğine göre daha uzun sürelerde koruyabilmeyi sağlar. Şampuan iyice durulandıktan sonra uygulanan saç kremi, saça saç diplerine nüfuz etmeden uygulandıktan sonra iyice durulanmalıdır. Aksi takdirde saça yarar sağlaması için üretilen bu ürün saç için zararlı olabilir.

Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır?

Saç bakımı konusunda üretilen birçok ürün vardır. Bunlar arasında en bilineni duş sırasında, haftada en fazla üç kez, şampuan arındırıldıktan ve saçlar iyice durulandıktan hemen sonra sadece saçlara uygulanandır. Cilde değdirilmeden ve saç diplerine temas etmeden uygulanan bu saç kremi durulanmalıdır. Ancak durulanmayan özelliğe sahip saç kremleri de bulunur.

Durulanmayan saç kremi kullanılırken şampuan işlemi bittikten hemen sonra uygulama yapılmalıdır. Ele alınacak ve saçın boyutuna göre ayarlanacak olan miktar avuç içinde hafifçe ısıtılmalıdır. Nemli ya da tamamen ıslak olan saçlara, saç diplerine değdirmemeye dikkat edilerek ve saç uçlarına uygulanarak kullanılır. Daha sonra ise saçlar taranır ve saçlara şekil verilir.

Saç kremi ne sıklıkla kullanılır?

Her gün duş yapılsa da saçlara bakım uygulama süresinin her gün olması çok doğru bulunmaz. Bu konuda uzman kişilerin yaptıkları açıklamalara göre saç bakım ürünleri genel olarak haftada en fazla üç kez uygulanmalıdır. Saça her gün bakım ürünü uygulanması saçı zayıflatabilir ve koparak dökülmelere sebebiyet verebilir. Ayrıca çok fazla uygulanan saç bakım ürünlerinin de saçın nem dengesini de bozabileceği bilinmektedir.

Saç bakım kremi neden diplere sürülmez?

Bir saç kreminin saç diplerine uygulanması uzman kişiler tarafından doğru bulunmamaktadır. Bunun nedeni saç kreminin yoğunluğu nedeni ile saç diplerinde kalıntı olarak kalabilmesi ihtimalidir. Yeterince durulanmayan bir saç, saç kreminden arınmaz ve gözenekler tıkanabilir. Bu durum da kepek ve benzeri deri sorunları ortaya çıkabilir. Gözeneklerin tıkanması ayrı zamanda saç dökülmesine de neden olabilir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler