KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Sadece çocukluk aşkıyla birlikte olanların anlayabileceği 8 şey

  Çocukluk aşkı denildiğinde çoğu insanın aklına ilkokul yılları gelir.

  İlk aşk, hayal meyal hatırlanan komik bir anıdan çok da fazlası değildir. Dikkat çekmek için kızdırıp ağlatan, doğum günü partisine annesiyle gelen, en büyük sürprizi okul bahçesinden çiçek toplamak olan beyaz atlı küçük prensini kimse yıllar sonra gördüğünde hatırlamaz bile. Tabii, iflah olmaz romantikler için bir ihtimal daha var; çocukluk aşkıyla yıllarca birlikte olmak!

  Kader ağlarını örmekte aceleci davrandıysa yapabilecek çok da bir şey yoktur. Aşk teslimiyet ister. Hayatınızın aşkı, çok erken yaşlarda karşınıza çıkıp herkesten önce kalbinizi kazandıysa çok şanslısınızdır. Yanlış insanları baştan elemiş, sonsuz bir güven duygusuna doğru yelken açmış olursunuz. Diğerleri hayatın hızlı temposu içinde her gün başka bir yöne savrulur, aşk acısının dibine vururken; siz ve sevgiliniz istikrar abidesi ilan edilirsiniz. İnsanların hem şaşırdığı, hem de içten içe kıskandığı bu kusursuz uyumu ancak çocukluk aşkıyla birlikte olanlar anlayabilir.

  1. Sadece bakışarak anlaşabilirsiniz

  people-2603521_1280

  Birlikte geçen onca yılın ardından artık sevgilinizle aranızda kelimelere ihtiyaç yoktur. Bir bakışınızla sıkıldığınızı, üzüldüğünüzü, sevindiğinizi hiç farkında olmadan anlatabilirsiniz. Sizi neyin mutlu, neyin mutsuz edeceğini en iyi bilen insanla birlikte olduğunuz için bazen bakışmanıza bile gerek kalmaz. Siz de sevdiğinizin bir dudak hareketinden ya da bir göz kırpmasından dünyaları okuyabilir hale gelirsiniz. Kendinizden daha iyi tanıdığınız biri varsa, o da şüphesiz ki çocukluk aşkınızdır.

  2. Anlatsanız roman olur

  dede nine

  Tüm çiftlerin ortak hayali gün gelip çocuklarına, hatta torunlarına aşk hikayelerini anlatmaktır. İşte o gün geldiğinde siz bir anlatsanız, gerçekten roman olur. Ne ortak arkadaşlarınız, ne birlikte gittiğiniz tatiller, ne yaşadığınız maceralar biter! Biraz insaflı olup, hikayenizin kısa bir özeti üzerinde çalışırsanız müstakbel torunlarınıza büyük incelik yapmış olursunuz.

  3. Birbirinizi kimseyle kıyaslayamazsınız

  aşk

  İlk aşkıyla evlenenler için işin en güzel tarafı, birbirlerini kıyaslayacak kimse olmamasıdır. Sonsuz alternatiflerin olduğu flört dünyasında sizin için sevgilinizin bir alternatifi yoktur. Bakışı, gülüşü bir yana sizi en rahatsız eden özelliklerini bile kimseyle karşılaştırmazsınız. Bir erkeğin hayatındaki ilk ve tek kadın olmak ise apayrı bir güzelliktir.

  4. Eski sevgililerle uğraşmazsınız

  grass-2563424_1280

  Her ilişkinin altına döşenen, patlamaya hazır bir mayındır eski sevgili. Ne zaman patlayacağı hiç belli olmadığından dikkatli adım atmak gerekir. Oysa siz ve sevgiliniz için aşkın geniş düzlüklerinde doyasıya koşmak serbesttir! Eski sevgililerin burnunu sokmayacağı, ansızın mesaj atıp aranızı bozmayacağı bir birliktelik.. İnsan daha başka ne ister?

  5. Karşı cinsle çok yakın dostluklarınız vardır

  arkadaş

  Hayat arkadaşınızı çocuk yaşta seçince, kimseye başka gözle bakmamayı bilirsiniz. Böylece diğer erkek arkadaşlarınızla gerçek dostluklar kurar, hatta kardeş gibi olursunuz. Aranızda gelgitler, yanlış anlaşılmalar, gerginlikler yaşanmaz. Uzun süreli ilişkiniz sayesinde, zor gününüzde dağ gibi arkanızda olabilecek dostlar biriktirirsiniz.

  6. İnsanların size şaşırması normaldir

  iStock-614228076

  Yıllar boyu alıştığınız bir şey varsa, o da insanların ilişkiniz karşısındaki şaşkınlığıdır. Kaç yıldır, ne zamandan beridir birlikte olduğunuz bir türlü akıllarına yatmaz. "Hiç mi başka sevgiliniz olmadı, hiç mi ayrılmadınız" gibi sorulara vereceğiniz cevapları ezberlersiniz. Evliliklerin bile iki gün sürebildiği bir dünyada insanların size şaşırması normaldir.

  7. Ailesi aileniz gibidir

  iStock-932487536

  Sevgilinizin ailesini öyle uzun zamandır tanırsınız ki, artık gerçek aileniz gibi hissedersiniz. Onlar da sizin çocukluğunuzu bildiğinden size herhangi biri gözüyle bakamazlar. Zaman zaman anlaşmazlıklar yaşamanız elbette mümkündür, ancak sonunda kendi ailenizin gönlünü alır gibi evlerinin yolunu tutarsınız.

  8. Eski defterleri açmazsınız

  couple-1845334_1280

  Kavgaların, ayrılıkların ya da küslüklerin hiç yaşanmadığı bir ilişki, masallarda bile mümkün değil. Elbette zaman zaman kavga edersiniz. Ancak her kavgada eski defterleri açmamak gerektiğini de en iyi siz bilirsiniz. Maziniz o kadar derinlere dayanır ki, zamanında çözdüğünüz sorunları tekrar tekrar birbirinize hatırlatmaktan kaçınmanız gerekir. Böylece mutlu aşkın var olabileceğini, hem de yıllarca sürebileceğini tüm çevrenize kanıtlarsınız!

  En Çok Aranan Haberler