HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sağlık Bakanı Koca, bu sözlerle duyurdu: DSÖ'den önce yayınladık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ'nün Kovid-19 için uluslararası öneme sahip bir halk sağlığı acil durumu olarak sona erdiğini duyurmasıyla ilgili paylaşımda bulunarak, "Kovid-19 salgınını fark edip ilk harekete geçen ülkelerdendik." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca, bu sözlerle duyurdu: DSÖ'den önce yayınladık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin hem Kovid-19 salgınını fark edip harekete geçen hem de salgının gerilediğini görüp kısıtlamaları azaltan ilk ülkelerden olduğunu bildirdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Kovid-19'un uluslararası öneme sahip bir halk sağlığı acil durumu olarak sona erdiğini duyurmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

"TEDAVİ REHBERİNİ DSÖ'DEN ÖNCE YAYINLADIK"

Kovid-19 salgınının Türkiye'nin gündeminden çıkmaya başladığına ilişkin 29 Ocak 2022'deki konuşmasına da paylaşımında yer veren Koca şu değerlendirmede bulundu:

"Kovid-19 salgınını fark edip ilk harekete geçen ülkelerdendik. O kadar ki Tedavi Rehberini DSÖ'den önce yayınladık. Salgının gerilediğini görüp kısıtlamaları azaltan da ilk Türkiye oldu.

'Salgın gündemimizden çıkıyor.' dediğimizde tarih 29 Ocak 2022 idi. Dünya Sağlık Örgütü, Kovid-19'un artık küresel bir acil durum teşkil etmediğini dün açıkladı. Türkiye için malum olan dünyaya yeni ilan edildi."

(AA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler