Sahte üsteğmen, binbaşı kılığıyla ortaya çıktı

Kendini üsteğmen olarak tanıtarak bir genç kızı evlenme, genç kızın 20 arkadaşını da iş bulma vaadiyle dolandırdığı öne sürülen şahıs, polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, "aşk hırsızı" olarak tanınan Aytaç Ç., bu kez evli bir kadını kendine aşık ederek dolandırdı. Evli olduğu öğrenilen mimar Gülcan D., polise başvurarak, kendisini deniz binbaşı olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldığını söyledi. Gülcan D. ifadesinde, internete "Bordo Bereli" nickiyle giren ve kendisini deniz binbaşı olarak tanıtan Aytaç Ç.'ye aşık olduğunu anlattı. Kadın, sahte deniz binbaşının kendisini dolandırarak bir ev, bir araba ve nakit olmak üzere toplam 450 bin YTL dolandırdığını iddia etti. Gülcan D., daha sonra durumu eşine anlattığını, polise gideceklerini söylemesi üzerine Aytaç Ç.'nin kendisini tehdit ettiğini öne sürdü.

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Gülcan D.'nin ihbarı üzerine harekete geçti. Polis ekipleri, Çeliktepe'ye düzenlenen operasyonla Aytaç Ç'yi kıskıvrak yakaladı. Yapılan araştırmada, kendisini binbaşı olarak tanıtan zanlının daha önce de kendini üsteğmen olarak tanıttığı ve bir genç kızı evlenme vaadiyle kandırıp dolandırdığı belirlendi. "Aşk hırsızlığı" ve iş kurma vaadiyle dolandırıcılık yapan sahte binbaşı, emniyetteki sorgusunun ardından Şişli Adliyesi'ne gönderildi.
Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, emniyete başvuran bir kişinin daha zanlı tarafından 50 bin YTL dolandırıldığı öğrenildi.

Yaklaşık 500 bin YTL tutarında "aşk hırsızlığı" ve iş kurma vaadiyle dolandırıcılık yapan sahte binbaşı Aytaç Ç. hakkında 3 yıl önce İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, Aytaç Ç. 2005'te telefonla tanıştığı Hacer Y.'ye kendini denizci üsteğmen olarak tanıttı ve Deniz Kuvvetleri'nde İstihbarat Daire Başkanı Koramiral Üstün Türkoğlu'na bağlı çalıştığını söyledi. Görüşmeye askeri giysiyle giden Aytaç Ç., bir süre sonra genç kıza evlenme teklif etti. Hacer Y.'nin olumlu yanıtı üzerine hazırlıklar başladı ve düğün davetiyeleri basıldı. Bu arada şahıs, genç kıza banka hesabındaki 14 bin YTL'yi çektirerek eşya aldırdı ve yaşayacaklarını söylediği Çanakkale'ye gönderdi. Sahte üsteğmenin Hacer Y.'nin tanıştırdığı işsiz arkadaşlarını, Türk Hava Yolları'nda (THY) iş bulma vaadiyle 3 bin 250'şer YTL dolandırdığı da iddia edildi. Aytaç Ç.'nin işlediği suçların 'müstakil' olduğunun vurgulandığı iddianamede, sanığın Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) ilgili maddeleri gereği toplam 63 yıldan 148.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler