Sakın bu hataya düşmeyin! Göz tipinize uygun eyeliner sürmek için...

Gözlerimiz yüzümüzün en çok dikkat çeken noktalarından biri. Mükemmel bir görünümün en etkili anahtarı ise eyeliner! Göz şeklinize uygun eyeliner uygulaması ile tüm dikkatleri üzerimizde toplamak mümkün. Peki göz şekline göre eyeliner nasıl olmalı? Eyelinerı doğru şekilde uygulamak için ihtiyacınız olan tüm püf noktalar bu yazıda. Hazırsanız başlayalım: Göz şekline göre eyeliner nasıl olmalı?

Sakın bu hataya düşmeyin! Göz tipinize uygun eyeliner sürmek için...

Kusursuz bir göz makyajının olmazsa olmaz adımlarından biri de eyelinerdır. Eyelinerlar sayesinde küçük gözlerimizi olduğundan daha iri, düşük göz kapaklarımızı daha kalkık, gözlerimizi olduğundan daha çekik gösterebiliriz. Göz şekline göre eyeliner nasıl olmalı sorusunun cevaplarını duymaya hazır mısınız? Öyleyse haydi başlayalım!

BADEM GÖZ YAPISI

Eğer badem gözlere sahipseniz dikkatleri güzel gözlerinizde toplamak için ilk olarak eyelinerınızı ince bir çizgi halinde gözlerinizin iç köşelerinden başlayarak göz kapağınız boyunca dış köşelere doğru devam ettirin. Bu işin püf noktası dış köşelere yaklaşırken eyeliner çizgisini kalınlaştırmak. Göz kapağınızın bittiği yerde eyeliner çizgisini hafifçe yukarı doğru çekerek kuyruk kısmını oluşturun ve hem kuyruk hem de çizgi hattının dağılmamasına özen gösterin.

DÜŞÜK GÖZ KAPAKLARI

Göz kapaklarınız düşükse ve daha etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız kirpiklerinizi silah olarak kullanabilirsiniz. Üst kirpiklerinize hacim veren maskaralar uygulayarak gözlerinizin ön plana çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Göz kapaklarınızı olduğundan daha yukarıda göstermek için ise çektiğiniz eyelinerın kuyruğunu uzun tutarak ihtiyacınız olan belirginliğe ulaşabilirsiniz.

GENİŞ ARALIKLI GÖZLER

Gözlerinizin birbirine daha yakın görünmesini istiyorsanız uygulamanız gereken yöntem çok basit. Gözlerinizin iç köşelerinden dış köşelerine doğru bir eyeliner çizgisi çekmelisiniz. Sonrasında bu çizgiyi göz kapağınızın ortasından başlayarak dış köşelerini aşmayacak bir şekilde kalınlaştırmalısınız. Sonrasında maskaranızı kirpiklerinizi düz bir şekilde fırçalayarak sürerek etkileyici bir görünüme ulaşabilirsiniz.

İRİ GÖZLER

Eğer yuvarlak, eşit görünümlü ve büyük gözlere sahipseniz amacınız onları olduklarından daha uzun göstermek olmalı. Bunun için göz kapağınıza eşit kalınlıkta bir eyeliner uygulayarak dış köşelerin biraz dışına çıkan küçük bir eyeliner kuyruğu yapabilirsiniz. Gözlerinizin şeklini daha çok vurgulamak için alt kirpik çizginizin iç kısmına ise göz kalemi uygulayabilirsiniz.

AŞAĞI DOĞRU KIVRILAN GÖZLER

Eğer göz yapınız aşağı doğru kıvrıksa yani ters bademe benziyorsa yapmanız gereken şey çektiğiniz eyelinerın kuyruğunu uzatmak. Yukarı ve dışa doğru çektiğiniz eyeliner ile gözleriniz olduğundan daha dikkat çekici ve yüzünüzle uyumlu görünür.

ÇUKUR GÖZ YAPISI

Göz şekliniz çukura benziyorsa odaklanmanız gereken nokta kesinlikle gözlerinizin dış köşeleri. Göz kıvrımınızın en yüksek olduğu noktadan başlayarak kirpiklerinizin bittiği yere kadar eyelinerınızı uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir şey var. Eyeliner çizginizi uzatmanız gözlerinizi ön plana çıkartarak yukarıya kaldırmak yerine gözlerinizin aşağıya doğru çekilmesine neden olur. Bu da mükemmel görünümünüze gölge düşürür.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler