HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Satırlarında huzur bulacağınız geçen ayın en çok satan kitapları

"Hangi kitabı okusam?" diye düşünenleri buraya alalım! Gerek konularıyla gerek akıcı anlatımlarıyla gerek merakta bırakan olay örgüleriyle bizi kendi dünyasına çeken kitaplarla dolu bir liste hazırladık. Kişisel gelişimden biyografiye, felsefeden bilim kurguya kadar geçen ayın en çok satan kitaplarını sizler için bir araya getirdik. Hazırsanız, seçkimize birlikte göz atalım!

Satırlarında huzur bulacağınız geçen ayın en çok satan kitapları

Okuyuculardan tam not almış hikayeleriyle kendine hayran bırakan geçen ayın en çok satan kitapları her okuyucuya hitap ediyor. İster kendinizi ya da dünyayı daha iyi anlamaya çalışın isterseniz de başka bir dünyalara dalmak isteyin, aradığınız sürükleyici kitabı listemizde bulabilirsiniz. Haydi o zaman, listemizi incelemeye başlayalım!

1. Pierre Franckh - Rezonans Kanunu


2

Pierre Franckh, kuantum düşünce tekniğiyle hayallerimizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi anlatıyor. Bu kitap, içimizdeki ve dışımızdaki engelleri aşmak için rezonans kanununun gücünü kullanmanın yollarını gösteriyor. Franckh, arzularımızın önündeki engellerin aslında kalbimizde olduğunu ve pozitif imgeleme ile güçlü bir rezonans alanı oluşturarak bunları aşabileceğimizi vurguluyor. Düşünce gücümüz ve hislerimizle istediğimiz değişiklikleri hayatımıza çekmenin yollarını sade ve anlaşılır bir dille anlatan yazar, kişisel gelişim için etkili bir rehber sunuyor.

Ürünü İncele

2. Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında


3

Nietzsche Ağladığında kitabında Yalom bizi yarı gerçek, yarı kurgu bir hikayeye götürüyor. Deha filozof Friedrich Nietzsche ile psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un yakın dostu ve hocası olan Josef Breuer'in karşılaşmasını anlatıyor. Kitapta, iki büyük düşünürün birbirlerine konuşma terapisi yoluyla nasıl yardım ettiklerini okuyacaksınız. Yalom’un ustalığıyla bu sıra dışı buluşma, hem düşündürücü hem de heyecan verici bir hale geliyor.

Ürünü İncele

3. Marcus Aurelius - Kendime Düşünceler


4

Kendime Düşünceleri okurken tarihin derinliklerine dalacak ve büyük bir filozof imparatorun iç dünyasına tanık olacaksınız. Marcus Aurelius, M.S. 161-180 yılları arasında Roma İmparatoru olarak tahtta kalmış, güçlü bir lider. M.S. 169 yılında Germen kavimlerine karşı düzenlediği sefer sırasında yazmaya başladığı Kendime Düşünceler adlı eseri de Stoacılık ve özellikle Roma Stoası açısından büyük bir öneme sahip. Marcus Aurelius Kendime Düşünceler'de doğayı anlama, eşitlik, özgürlük ve insan merkezli bir yaşam anlayışını vurgularken kendi vicdanını sorgulayıp önceki imparatorları ve filozofları eleştiriyor.

Ürünü İncele

4. Jack London - Kızıl Veba


5

Jack London'un Kızıl Veba romanı, bizi 2073 yılına götürüyor. Kitabın başkahramanı yaşlı Profesör James Howard Smith, 60 yıl önce patlak veren korkunç bir veba salgınının dehşetini anılarını paylaşarak anlatıyor. Milyarlarca insanın hayatını kaybettiği bu salgını, Smith'in ağzından dinlerken kendinizi bir felaketin ortasında buluyorsunuz. Hem düşündüren hem de sürükleyen hikayesiyle Kızıl Veba sizi soluksuz bırakacak!

Ürünü İncele

5. James Clear - Atomik Alışkanlıklar


6

Alışkanlıkları olumlu yönde şekillendirebileceğinizi anlatan Atomik Alışkanlıklar, motivasyon eksikliği ve iradesizlikle başa çıkmanın yollarını, başarıya ulaşmayı kolaylaştıracak bir ortamın nasıl tasarlanacağını ve yoldan çıktığınızda kendinizi nasıl toparlayacağınızdan bahsediyor. James Clear, biyoloji, psikoloji ve nörobilimden elde edilen kanıtlara dayanarak alışkanlıkları değiştirmek için gerekli araç ve stratejileri sunuyor.

Ürünü İncele

6. Lucius Annaeus Seneca - Mutlu Yaşam Üzerine: Yaşamın Kısalığı Üzerine


7

Stoacı öğretileri içeren birçok düşünce ve metni kaleme alan Lucius Annaeus Seneca, Roma tarihinin önemli söylev ustaları ve tragedya yazarları arasında yer alıyor. Seneca'nın doğaya uyumlu bir yaşamın gerekliliğini çeşitli açılardan ele aldığı Mutlu Yaşam Üzerine - Yaşamın Kısalığı Üzerine eseri de bu metinlerinden birisi. Seneca, Stoacılığın Roma döneminde yaşam anlayışını ve hayata dair önemli soruların yanıtlarına yer verdiği Mutlu Yaşam Üzerine kitabında yaşamın kısalığını vurgulayarak ve çeşitli örneklerle destekleyerek okuyucularına ilham verici düşünceler aktarıyor.

Ürünü İncele

7. Jack London - Martin Eden


8

Jack London'ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, 20. yüzyıl başındaki Amerikan toplumunun sosyal ve ideolojik dinamiklerini ele alıyor. Romanında Amerikan Rüyası'nın herkese açık olduğu iddiasını sorgulayan ve bu idealin gerçekleşme olasılığını eleştiren London, Martin Eden'in aşk uğruna yaşadığı dönüşüm mücadelesini, başarıya ulaştığında kaybettiği heyecanla trajik bir bir sona sürüklenişini anlatıyor. Yazarın kendi yaşamından izler taşıyan roman, farklı sosyal sınıflar arasındaki zihniyet ve değer farklarını vurgulayarak Amerikan toplumunda statü ve servetin önemine dikkat çekiyor.

Ürünü İncele

8. Michael Shermer - İnanan Beyin: İnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Pekiştirme Süreci


9

Bilim tarihçisi Michael Shermer İnanan Beyin kitabında inançların nasıl doğduğu, şekillendiği, pekiştirildiği, ayakta kaldığı, değiştirildiği ve yok edildiğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Önce inançların, sonra açıklamaların geldiğini savunan Shermer, inanç sürecinin nasıl işlediğini siyasetten ekonomiye, dinlerden komplo teorilerine kadar pek çok örnekle gösteriyor. İnançlar ve gerçekler konusunda da bilime başvurmayı öneren Michael'in yalın anlatımıyla kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz!

Ürünü İncele

9. Osamu Dazai - İnsanlığımı Yitirirken


10

İnsanlığımı Yitirirken adlı romanı, aristokrat bir ailenin oğlu Oba Yozo'nun trajik öyküsünü konu alıyor. Oba, hem ailesinin hem de okulunun beklentilerini karşılamak adına "soytarı" rolüne bürünerek topluma dahil olmaya çalışan bir karakter. Alkolizm, geyşalar ve başarısız intihar girişimleri gibi unsurlarla dolu olan Oba Yozo'nun yaşamı Japon yazarın kendi yaşamına paralel bir şekilde utanç duyulan günahların ve itirafların olduğu hikayesiyle, okuyucuyu derin bir yolculuğa çıkarıyor.

Ürünü İncele

10. Sun Zi - Savaş Sanatı


11

İnsanlık tarihinin en eski ve en çok araştırılan strateji kitaplarından birisi olan Savaş Sanatı adlı eseri, komutan ve düşünür Sun Zi'nin uzun yıllardır popülerliğini yitirmeyen eseri. Sadece askeri strateji alanında değil aynı zamanda iş idaresi ve kişisel gelişim gibi farklı alanlarda da bir strateji klasiği olarak kabul edilen eser, Sun Zi'nin hem askeri ve liderlik hem de genel strateji ilkelerine dair derin ve etkileyici görüşler içeriyor. Savaş meydanlarının ötesine geçen 384 savaş teorisini barındıran Savaş Sanatı, strateji sevenler ve liderlik meraklıları için gerçek bir başucu kitabı!

Ürünü İncele

11. Cixin Liu - Üç Cisim Problemi


12

Gizli bir askeri proje, insanlık için büyük bir adım atarak uzaylılarla iletişim kurmak amacıyla uzaya sinyal gönderir. Ancak işler hiç de beklenildiği gibi gitmez. Bu sinyali, kendi gezegenleri yıkımın eşiğinde olan bir uygarlık yakalar ve hayatta kalmak için son çare olarak Dünya'yı kendilerine yeni yuva yapmaya karar verirler. Dünya üzerinde büyük çaplı bir krize yol açan bu durumla birlikte insan doğasının karmaşıklığını ve evrenin gizemlerini etkileyici bir şekilde yazan Cixin Liu, düşündürürken heyecanlandıran anlatımıyla okurları heyecanlı bir maceraya çıkarıyor.

Ürünü İncele

12. Matt Haig - Gece Yarısı Kütüphanesi


13

Gece Yarısı Kütüphanesi romanı, hayatının en kötü dönemlerinden birini yaşayan Nora Seed'in kendisini, zamanın durduğu bir gece yarısı kütüphanesinde bulmasıyla başlıyor. Farklı hayatlar yaşayabileceği kitaplarla karşılaşan Nora, bu ilginç yolculukta pişmanlıklarıyla yüzleşip, ihtimaller ve yeniden seçme fırsatlarıyla hayatının nasıl değişebileceğini keşfediyor. İngiliz edebiyatının sevilen yazarlarından Matt Haig, Nora'nın kararlarının hayatını nasıl şekillendirdiğini ve gerçek mutluluğun ne anlama geldiğini sorgulatan bir hikaye sunuyor. Gece Yarısı Kütüphanesi hayatın anlamına dair derin düşüncelere dalmak isteyenler için kaçırılmayacak bir roman!

Ürünü İncele

13. Anthony Burgess - Otomatik Portakal


14

Burgess'in Britanya'da baskıcı bir yönetime direnen Alex ve çetesinin yaşadıklarını konu alan Otomatik Portakal kitabı, yazarın en çarpıcı ve sarsıcı kitapları arasında yer alıyor. En yüksek derecede gariplikleri barındıran kişi anlamına gelen 'Uqueer as as clockwork orange’ deyişinden gelen Otomatik Portakal, “iyi ya da kötü nedir?”, “İnsan özgür iradesiyle kaderini seçebilir mi?” gibi soruların yanıtlarını arayan bir kitap. Alex ve çetesinin hapse düşmesi ve topluma geri kazandırılma sürecini anlatan kitap, ünlü yönetmen Stanley Kubrick tarafından aynı isimle 1971’de filme de uyarlandı.

Ürünü İncele

14. Robert W. Beasley - Jose Mourinho: Kazanmanın Anatomisi


15

Futbolseverlerin çok seveceği bir eser olan Kazanmanın Anatomisi kitabında Robert W. Beasley, Jose Mourinho'nun kariyeri boyunca çıraklıktan ustalığa tecrübe ettiklerini, futbol kültürünün dünya üzerinde ne kadar farklılıklar gösterdiğini bütün çıplaklığıyla anlatıyor. Sporun bir akıl ve felsefe oyunu olduğunu savunan Mourinho'nun futbol hakkında tüyolarının da yer aldığı Kazanmanın Anatomisi, Mourinho'nun antrenmanları, maçları ve özel hayatının kapılarını aralıyor.

Ürünü İncele

15. Yu Hua - Yaşamak


16

Yu Hua'nın Yaşamak kitabında, Fugui adlı karakterin aile servetini yiyip tükettiği gençlik günlerinden kırsal yaşama kadar uzanan yolculuğuna tanıklık ediyoruz. Tarlasını sürerken tanıştığı bir yabancıya, kendisiyle birlikte altı insanın hayatını, kaderin sürprizlerini, yaşamın acılarını ve sevinçlerini anlatan Fugui ile birlikte insanlığın gerçekleri epik bir romana dönüşüyor. Yu Hua'nın sade ve akıcı anlatımının gücüyle doğumlara ve ölümlere, mutsuzluklara ve umutlara yani yaşamaya daha yakın bir mercekten bakıyoruz.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Express

En Çok Aranan Haberler