HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

"Seçim tarihi açıklansın"

Hak-iş Genel Başkan Yardımcısı ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, siyasi belirsizliğin ve Ankara'daki başdöndüren gelişmelerin artık son bulmasını vurgulayarak, "Türkiye'nin bu kadar vakit kaybına tahammülü yoktur. TBMM hemen toplantı yapmalı ve biran önce seçim programını belirlemelidir" dedi.

"Seçim tarihi açıklansın"

Tanrıverdi yaptığı açıklamada, son dört gün içinde yaşanan başdöndürücü gelişmelerin ve siyasi krizin faturasının giderek ağırlaşmakta olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Özellikle Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Romanı Prodi' nin gezisinin ertelenmesi Türkiye için bir ayıptır. Hafta başından beri Ankara'da yaşanan siyasi kriz nedeniyle önce yabancı yatırımcılar birer birer elerini Türkiye'den çektiler ardından IMF ve Dünya Bankası yetkilileri Türkiye ziyaretini rafa kaldırdılar. Türkiye' nin fotoğrafı yaşanan gelişmelerden dolayı iyice flulaşmıştır. Siyasiler bu duruma hemen son vermelidir. TBMM olağanüstü toplanmalı ve vakit kaybetmeden erken seçim tarihini ve programını belirlemelidirler. İşçilerin grevlerini ulusal güvenlik gibi nedenlerden dolayı erteleyen Bakanlar Kurulu Türkiye' nin milyonlarca dolar kaybına yol açan bu gelişmeler karşısında gerekli karar almalarını istedi. Bu hükümetin ne millete ne de vatana verebileceği birşeyi kalmamıştır. Ayakta durmaya bile zorlanan bir hükümetle yola devam etmek Türkiye için karanlık dehlizleri girmek demektir. Erken seçim Türkiye'nin bu fotoğraftan kurtulmasının tek ve yegane yoludur."

Kaynak: İHA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler