KADIN

Seks yapmayı bırakınca vücudunuzda olanları öğrenmek sizi her zamankinden daha fazla motive edecek!

Seks yapmayı bırakınca vücudunuzda olanları öğrenmek sizi her zamankinden daha fazla motive edecek!

İnsanın sağlığına düzenli seks kadar katkıda bulunan çok az şey vardır! Düzenli bir seks hayatının önemi sürekli küçümsenir ancak bu yazıyı okuduktan sonra seks hayatınıza çeki düzen vermek isteyeceksiniz.

Daha kolay hasta olursunuz

Düzenli bir seks hayatına sahip olmayan insanların bağışıklık sistemleri daha zayıftır. Bu sebeple günlük hayatta maruz kalınan mikroplar ve bakteriler vücutta daha hızlı yayılır. Bunun sonucu olarak grip gibi hastalıklara yakalanma ihtimali artar. Düzenli seks yaparak, bitki çaylarını ait oldukları yerde, yani torbalarında bırakabilirsiniz.

Stres seviyeniz yükselir

Seks stres seviyesini azaltmanın en harika yoludur, desek abartmış olmayız. Düzenli seks sayesinde salgılanan hormonlarla stres seviyeniz önemli ölçüde düşer. Düzenli bir seks hayatı yüzünüze kocaman bir gülücük konduracak!

Rüyalarınız bile değişir

Seks hayatındaki sorunların ilk açığa çıktığı yer rüyalardır. Partnerinizle yaşadığınız sorunlar aç kalan cinsel güdülerinizin bir anda rüyalarda ortaya çıkmasına sebep olabilir. Yer yer tuhaf ve rahatsız edici bir hal alan bu rüyalardan kurtulmanın en kolay yolu seks hayatınızdaki pürüzleri gidermekten geçiyor.

Zamanla cinsel istekliliğinizi kaybedersiniz

Seksten uzak kalmanın bir sonucu olarak, vücut seks için gereken hormonları daha az salgılamaya başlar. Bu da, zamanla azalan cinsel istekliliğin sebebidir.

Partnerinizden soğursunuz

Çiftlerin birlikte geçirdikleri zamanın azalması aradaki cinsel çekimin de zamanla kaybolmasına neden olur. Eğer seks hayatınız eski temposunu kaybederse, öyle ya da böyle üçüncü şahıslar daha ilgi çekici ve cazip gelmeye başlayacaktır.

Öz saygınızı kaybedersiniz

Bir insanın kendisini uzun süre değerli hissetmezse eninde sonunda öz saygısının zarar görmesi kaçınılmazdır. Yapılan çalışmalar da, seks hayatında sorun olan veya seks hayatına sahip olmayan insanların psikolojik olarak daha kırılgan olduklarını göstermiştir. Düzenli seksin en iyi antidepresan olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Kansere yakalanma ihtimali artar

Erkekler için seksten uzun süre uzak kalmak prostat kanseri gibi ciddi sorunlara neden olabilir. Bu yüzden erkeklerin düzenli olarak “sistemi yenilemeleri” hayati önem arz ediyor. Düzenli seks, prostat kanserine yakalanma ihtimalini önemli ölçüde azaltıyor.

Yukarıda saydıklarımız da sizi motive etmiyorsa, artık ne motive eder cidden bilemiyoruz!

Kaynak

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.