Seksin orgazmla sonlanmadığı farklı bir teknik: Karezza

Partnerlerin karşılıklı kontrol sağlayarak birbirlerine yardım etmesini sağlayan karezza “Evliliğin Etiği” olarak da biliniyor.

Seksin orgazmla sonlanmadığı farklı bir teknik: Karezza

1896'da jinekolog Alice Bunker Stockham'ın icat ettiği karezza, orgazm olmayı amaç edinmeyen bir seks uygulaması.

Karezza nedir?

Sekste altın üçlü...

Karezza, çiftlerin içine bulunduğu anı paylaşarak cinsel deneyime odaklanması yani orgazm odaklı olmamasıdır. Araştırmacı ve Cupid'in Zehirli Oku (Cupid's Poisoned Arrow) kitabinin yazarı Marnia Robinson Karezza yöntemini, doruk noktasına ulaşma çabası olmayan, şefkatli bir cinsel paylaşım olarak tanımlıyor.

Çiftleşmenin ötesine geçiliyor

Mükemmel seks için 7 altın kural

Karezza öğretisini uygulayan çiftler kendilerini daha mutlu, dinç ve sağlıklı hissettiklerini söylüyor.

Bazıları bu yöntemi, orgazm olmadan aylarca uyguluyor ve hatta cinsel ilişkinin artması ve uzamasına yönelik olarak hayatı boyunca orgazmı önlemeye talip olanları bile mevcut.

Amaç, orgazm ile gelen hem yüksek hem az miktardaki hormonları ölçülü bir biçimde kullanarak, partnerler arasındaki duygusal bağı geliştirmek. Bunun için, her iki cinsin de boşalma sürecini kontrol edebilmesi gerekiyor.

Doğum kontrol yöntemi olabilir

Seks sırasında bu hatalara sakın düşmeyin!

Kanadalı bir psikiyatrist olan Richard M. Bucke’ın “Kozmik Bilinç” adlı kitabında, kendi deneyimini anlatan uygulayacılarından J. William Lloyd’a göre; Karezza, bir tür doğum kontrol yöntemi olabileceği gibi; mistik bir uyuşturucu misali, alınan cinsel hazzın süresini de uzatan bir uygulama.

"Karezza" adlı tekniği uygulayan kişi eşinin gözlerinin içine bakıyor ve sadece tüm evrensel canlılar arasındaki seksüel birliği düşünüyor, uyanışı büyüyor ve çiftleşmenin ötesine geçilerek eşin gözlerinde tüm dünya ve kozmos görülüyor.

Orgazm odaklı olunca…

Televizyon izlemek yerine seks yapın!

Orgazm odaklı olunduğunda beynimizde en yüksek seviyesine ulaşan nörokimyasal maddeler, ilişkiden hemen sonra yoksunluk hissine neden olabiliyor. Bu nedenle de pek çok kadın beraberlikten sonra kendini mutsuz hissedebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler