Servet'i hırs bastı

G.Saray'da altın dönemini yaşayan milli yıldız, "Güzel sözleri her futbolcu duymak ister. Hocam bana güveniyor. Ben de onu mahcup etmiyorum. Sahada enerjimi sonuna kadar harcarım" dedi.
Beşiktaş derbisi sonrası Kalli'nin, "11 tane Servet'im olsa maç böyle bitmezdi" diyerek övgüler yağdırdığı Servet Çetin, hocasının yorumlarının gurur verici olduğunu söyledi. Galatasaray'da altın dönemini yaşayan milli yıldız, Beşiktaş derbisine sakat sakat çıkmasına rağmen sahada takımı adına en iyi mücadele eden isim olarak bir kez daha takdir topladı.
Karşılaşmanın ardından Feldkamp'ın hakkında söylediği övgü dolu sözler için Servet, "Bunları her futbolcu duymak ister. Hocamdan bu övgü dolu sözleri duymak bana büyük moral oldu. Bundan sonra başta Kalli olmak üzere bana güvenenleri mahcup etmemek için elimden geleni yapacağım" dedi.
Kalli'nin rolü büyük Bu sezonki form sıçramasında Alman çalıştırıcının büyük katkısı olduğunu da sözlerine ekleyen Servet, şöyle devam etti: "Benim yükselişimdeki en büyük etken Feldkamp'tır. Öncelikle kendisinin bana güvenmesi beni pozitif yönde etkiliyor. Bana güven duyulan yerde her zaman rahat oynarım. Eğer bunu hissedersem sahada enerjim bitene kadar ölümüne savaşırım. Güven bunalımı yaşarsam da düşüş gösteririm. İşte G.Saray'daki yükseliş ve çıkış göstermemin sebebi bu."
Beşiktaş derbisini kaybettikleri için üzgün olduğunu, rakiplerinin iyi oynamadığını ama galip geldiğini kaydeden Servet, "Yenilgimizde kupadaki F.Bahçe derbisinin rolü olmadı. Herkes Beşiktaş'ın kazandığı için iyi oynadığını belirtiyor. Ama Beşiktaş bize karşı iyi bir futbol oynamadı. Hatta kötü oynadı. İlk yarı ve ikinci yarı başlarında oyunu yönlendiren taraf bizdik. Ama bitirici golü yapamadık. Deplasmanda oynayıp gol yiyince de Beşiktaş'ın şansı yükseldi. Olmayınca olmuyor. Başka bir şey denemez" diye konuştu. Servet, kalan 10 haftada üst sıralarda değişiklikler olacağını da belirterek, "Bundan sonra en asgari puan kaybeden şampiyonluğa ulaşacak. Her maç ayrı bir final" dedi.