KADIN

Şiddete uğrayan bu kaçıncı kadın!: Müzisyen Gülşah Erol Kadıköy’de polisin saldırısına uğradı!

Şiddete uğrayan bu kaçıncı kadın!: Müzisyen Gülşah Erol Kadıköy’de polisin saldırısına uğradı!

Müzisyen Gülşah Erol Instagram hesabından metroda polisin ve özel güvenliğin saldırısına uğradığını duyurdu. Olay sosyal medyada büyük tepki çekti.

Her şey bir anda oldu!

Çellist Gülşah Erol Instagram hesabından yaptığı paylaşımda metroda polisin saldırısına uğradığını duyurdu.

2 Ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrumanımı bomba beni de terorist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. Beni hapise atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağıza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor... Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hakettiğim bu mu?! Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim...

Gülşah Erol (@gulsaherol)'in paylaştığı bir gönderi ()

“Enstrümanıma bomba dediler.”

Sanatçı, olayın başlama anını, “Beni terörist, enstrümanımı da bomba ilan ederek bir odaya kapattılar.” diyerek anlatıyor. Sonrasında olanlar ise insanı gerçekten üzüyor.

“Sanatçıyım ellerime dikkat edin.”

Müzisyen Gülşah Erol, polis tarafından kelepçelendikten sonra “Sanatçıyım, ellerime ve kollarıma vurmayın.” dediğini belirtiyor. Ancak bu sözler polisleri durdurmamış. Erol, bu sözleri söyledikten sonra ellerine ve kollarına daha çok vurulduğunu söylüyor.

“Yumruklandım, tekmelendim, Türk bayrağı ile suratıma vurdular.”

Sanatçının anlatımına göre şiddetin dozu azalmamış. Kelepçelendikten sonra yumruklandığını ve tekmelendiğini belirten Gülşah Erol, polislerin Türk bayrağı ile yüzüne vurduğunu ifade ediyor.

“En çok kalbim acıyor…”

Uğradığı saldırı ve hakaretler karşısında canı çok yakan sanatçı en çok kalbinin acıdığını söylüyor. Gülşah Erol'un haklı sorusu vicdanlarda yankılanıyor! “ Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hak ettiğim bu mu?”

Enstrümanı zarar gördü

Genç sanatçı yaşadığı fiziksel ve psikolojik şiddet yetmezmiş gibi bir de enstrümanından oldu. Erol’un Instagram hesabından paylaştığı gönderide enstrümanının kullanılamaz duruma geldiği net bir şekilde görülüyor.

Olay anından hemen önce çekilen görüntüler basına yansıdı

Kadıköy metrosunda gerçekleşen olay anının biraz öncesine ait görüntüler basına yansıdı. Görüntülerde özel güvenlik elemanlarının ve polisin görüntü alınmasından rahatsız olduğu görülürken, Gülşah Erol’un çığlıkları ise net şekilde duyuluyor.

Sanatseverler Twitter’dan destek oluyor

Genç çellistin başına gelenler sanatseverler arasında huzursuzluğa yol açtı. Sanatseverler tepkilerini Twitter'da #GülşahErolYalnızDeğildir etiketiyle paylaşırken sanatçıyı Instagram hesabında da yalnız bırakmıyorlar.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.