HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sıfır araç aldı, ekspertiz raporunu görünce hayatının şokunu yaşadı! Avukattan iddialara yanıt geldi

Tokat’ta ikamet eden Gazi Kürk, İstanbul’a gelerek bayiden aldığı sıfır aracı ekspertize götürdü. Kürk, 450 bin TL ödeyerek aldığı sıfır otomobilin 50 bin TL hasar kaydı olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Aldığı sıfır aracı bayiye götüren Kürk, geçen 15 günlük süre içerisinde herhangi bir netice alamadı. Mağduriyeti giderilmeyen Kürk, yasal haklarını korumak için dava açtı. İşte olayın detayları!

Tokat’ta ikamet eden Gazi Kürk, İstanbul’da sıfır araç satışı yapan bir bayide beğendiği arabanın kaporasını ödeyerek aracının gelmesini bekledi. Bayiden gelen haber üzerine Tokat’tan İstanbul’a gelen Kürk aracını aldı. Aracı aldıktan hemen sonra ekspertize götüren Kürk, öğrendikleri karşısında hayatının şokunu yaşadı.

AW568766_06

Yapılan ekspertizde aracın sağ arka kapısının hasarlı ve komple boyalı olduğu ortaya çıktı. Aldığı sıfır aracı bayiye götüren Kürk, geçen 15 günlük süre içerisinde herhangi bir netice alamadı. Bayi tarafından yapılan eksperde aracın boyalı olduğu ortaya çıkmasına rağmen mağduriyeti giderilmeyen Kürk, yasal haklarını korumak için dava açtı.

AW568766_05

“BAYİ DE ARAÇTAKİ HATAYI KABUL ETTİ”

Araç sahibi Gazi Kürk,” Ben bu arabayı almak için Tokat’tan geldim. Öncesinde kapora yatırmıştım. Aracın geldi, gel al dediler. Ben de aracı gelip aldım. Aracı aldığım gün ekspere götürdüm. Aracın sağ arka kapısı komple boyalı çıktı. Ayrıca kapının üretim tarihi kapının altında yazması gerekirken herhangi bir tarih de yazmıyor. Diğer kapılarda ise üretim tarihi yazıyor. Ben yasal haklarımı arayacağım. Aracın şu anki değeri 450 bin TL 50 bin TL hasar var şu anda ya bana bu aracın yenisini verecekler ya da araçta çıkan hasar kaydını ödeyecekler. Beni çok mağdur ettiler. Avukat aracılığı ile ihbarname gönderdim zaten 15 gündür sürekli oyalıyorlar. Hiç bir şekilde yardımcı olmuyorlar ”dedi.

İHA

İddiaların odağındaki servisin avukatı İsmail Cenk Batur'dan açıklama geldi.

'Haberde ismi geçen şahıs, müvekkil şirketten araç satın almamıştır. Araç, engelliler için ÖTV muafiyeti ile satın alınmıştır. Aracın bedeli 450.000 TL değil, faturası ile sabit olduğu üzere ÖTV muafiyeti nedeniyle 248.850 TL’dir.

Araç sıfır kilometre olarak satılmış olup hasar kaydının bulunmadığı da TRAMER kayıtları ile sabittir. Haberde dava açıldığı ifade edilmekte ise de dava açılmamıştır, sadece ihtarname gönderilmiştir. Araçta hiçbir ayıp, hasar vs söz konusu değildir.

Fabrika çıkışı ile ilgili olarak boya kalınlık değerleri, müşteri lehine yüksektir. Aracın değerini azaltan, araçtan yararlanmamayı sürekli kılacak bir ayıp asla söz konusu değildir. Müvekkil şirketin ticari itibarını zedeleyecek nitelikte, resmi kayıt ve belgelere aykırı, gerçek dışı haber yapan ve yapılmasına sebebiyet verenler hakkında tüm yasal işlemler yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız. Av. İsmail Cenk BATUR”

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler