HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Silahlı kişi benzinciyi rehin aldı!

Bağcılar’da, akaryakıt istasyonuna giren bir kişi, market görevlisini silahla rehin aldı. Görevliyi yere yatırıp başına...

Silahlı kişi benzinciyi rehin aldı!

Bağcılar’da, akaryakıt istasyonuna giren bir kişi, market görevlisini silahla rehin aldı. Görevliyi yere yatırıp başına da silah dayayan şahıs, polisler tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.

Olay, saat 02.30 sıralarında, Mahmutbey yolu Kirazlı mevkisinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. Evli ve 2 çocuk babası O.D., otomobiliyle müşteri kılığında akaryakıt istasyonuna geldi. Market bölümüne giren O.D., bir süre görevliyle sohbet etmeye başladı. Kendi iş yerini batırdığını söyleyen zanlı, aniden ruhsatsız silahını market görevlisinin başına dayadı. Şahsı silah zoruyla yere yatıran O.D., kasadaki paraları vermesini istedi. Diğer istasyon çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Büro Amirliği’ne bağlı çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisler çelik yeleklerini giydikten sonra uzun namlulu silahları ve tabancalarıyla istasyonun etrafını kuşattı.

Polisler, zanlıya sakin olması için sürekli telkinlerde bulundu. Saldırgan, polislere işlerinin kötü gitmesi sonucu iflas ettiğini belirterek bunalımda olduğunu söyledi. Saldırgan ile diyalog kurmayı başaran polisler, zanlıyı uzun mücadelenin sonunda ikna ederek silahıyla birlikte teslim aldı. Zanlı, ekip otosuna binerken “Adım Rüzgar. Patronlar işçisine sahip çıksın. İşçisine güvenmiyorsa kapının önüne koymasın” şeklinde bağırdı. O.D., daha sonra Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü 100. Yıl Kemalpaşa Polis Merkezi’ne götürüldü.

Akaryakıt istasyonundaki Mehmet Üstün adlı pompacı, “Şahıs içeri girmeden önce 'başınıza silah dayayacağım' dedi. Şaka yaptığını zannettik. Arkadaşımı dizlerinin üzerine çökertmiş ve başına silah dayamış vaziyette görünce durumu polise bildirdim” dedi. O.D.'nin emniyetteki sorgusu sürüyor.

[Silahlı kişi benzinciyi rehin aldı!](https://www.mynet.com/videolu-haberler "Silahlı kişi benzinciyi rehin aldı!") | [www.mynet.com/video](https://www.mynet.com/video "https://www.mynet.com/video")
Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler