HABER

"Sıra fındık fiyatlarında"

TRABZON (İHA) - Çevre Bakanı İmdat Sütlüoğlu, bakalık görevindeki ilk ziyaretini Trabzon'a yaptığını ve bayram tatilini memleketi Rize'de geçireceğini söyledi. Bu akşam saatlerinde havayolu ile Ankara'dan Trabzon'a gelen Bakan Sütlüoğlu Havalimanı'nda Trabzon Valisi Adil Yazar, Trabzon Milletvekili Asım Aykan, Trabzon Belediye başkanı Niyazi Sürmen ve partililer tarafından karşılandı. Ancak karşılama öncesinde ilginç bir trafik kazası yaşandı. Vali Yazar'ın Bakan Sütlüoğlu'nu karşılamak üzere Vali Konağı'ndan havalimanına gittiği sırada Ataparak kavşağında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Belediye Meclis Üyesi Coşkun Tiryaki'ye ait 61 DR 233 marka özel araçla polis kontrolünde kırmızı ışıkta geçiş yaptığı sırada çarpıştığı öğrenildi. Her iki araçtada ufak çapta maddi hasar meydana gelirken, Vali Yazar'ın daha sonra Mercedes marka aracını değiştirerek jeepiyle havalimanına gittiği belirtildi.

Karşılama sonrası havalimanından Trabzon Valiliği'ne geçen Bakan Sütlüoğlu, ilin sorunları hakkında Vali Yazar'dan brifing aldı. Trabzon Valisi Adil Yazar'ı makamında ziyaret ederek şehrin sorunları hakkında Vali Yazar'dan birifing alan Sütlüoğlu bayramını Paris yerine memleketinde geçirmeyi tercih ettiğini belirterek, "Bakanlığımla ilgili Fransa'nın başkenti Paris'te bir toplantı vardı. Bu toplantıya katılmak yerine bayramımı memleketimde geçirmek istedim. Bakanlık görevimdeki ilk ziyaretimi de Trabzon'a yapıyorum. Bu bölgenin çocuğu olarak bölgemizin sorunlarının Ankara'da takipçisi olacağım. Bölgenin meselelerinin avukatı olacağım ve takip edeceğim. Ben memleketime müjde ile geldim. Çay üreticisinin paralarını ödeyeceğiz. Kasa boş olmasına rağmen para bulduk ve çay üreticimize bayram parası getirdim. Ayrıca fındığa 2 milyon lira fiyat belirliyoruz. Seçim vaatlerimizin hepsini yerine getirmek için mücadele ediyoruz" dedi.

Çevre Bakanı Sütlüoğlu, gerek Trabzon'un, gerekse Karadeniz'in en büyük probleminin çöp sorunu olduğunu ifade ederek "Çöpler denize dökülüyor. Ama bunda belediyelerin bir suçu yok. Yıllardır bu sistem böyle gelmiş durumda. Ayrıca kanalizasyonlar da arıtılmadan denize dökülüyor ve deniz kirleniyor. Ben bakanlığıma Karadeniz'in katı ve sıvı atık sorununu çözmeleri için talimat verdim. Karadeniz'in kirlenmesinin uluslararası boyutu da var. Rusya'da kirletiyor, biz de kirletiyoruz. Ortak bir çözüm bulmalıyız" diye konuştu.

Trabzon Valisi Adil Yazar ziyaretin anısına Çevre Bakanı Sütlüoğlu'na Trabzonspor kravatı ve Trabzon kitabı hediye ederken, Bakan Sütlüoğlu daha sonra Trabzon Belediye Başkanı Niyazi Sürmen'i makamında ziyaret etti. Sürmen de ziyaretin anısına kendisine Fatih Sultan Mehmet Han'ın figürlerinin de bulunduğu bir porselen tabak hediye etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler