KADIN

Siyah noktalardan basit yöntemlerle kurtulun

Siyah noktalardan basit yöntemlerle kurtulun

 İşte, siyah noktalardan basit yöntemlerle kurtulmanın yolları!

Evde yapabileceğiniz bazı uygulamalar ile siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Siyah noktalar özellikle kadınların ciltlerinde asla görmek istemedikleri ve hemen kurtulmak istedikleri bir sorundur. İşte siyah noktalardan hızlı ve kolay birşekilde kurtulmanın yolları.

Siyah noktalardan kurtaran cilt maskesi tarifi

2

1.) Domates Uygulayın

Domateste bulunan antiseptik özellik sebebiyle gözeneklerinizdeki tıkanıklardan kurtulmak için en etkili yoldur. Domatesin kabuğunu yüzünüze sürmek için kullanın. Özellikle gece yatmadan önce sürerseniz, çok daha etkili olacaktır.

3

2.) Limon kullanın

Limonun antiseptik ve antioksidan özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı da limon siyah noktalardan kurtulmak için etkilidir. Limon oldukça asidik bir yiyecektir. Bu yüzden cildi tahriş etmemesi için limon suyuna bir miktar su karıştırarak seyreltin. Eğer çok daha etkili olmasını istiyorsanız, içine bir miktar tuz ekleyin. Bu karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürün. İyice kuruması için bekleyin. Gece boyunca yüzünüzde kalsın, sabah yüzünüzü yıkayın. Siyah noktalardan kurtulurken, cildiniz daha temiz ve parlak olacaktır.

4

3.) Yumurta ve Bal Uygulayın

Çiğ yumurtanın beyazı ile balı karıştararak bir macun oluşturun. Özellikle siyah noktaların bulunduğu alanlara yoğun olmak üzere, tüm yüzünüze sürün. 30 dakika içinde cildinizde bir gerilme hissedecekseniz. Yüzünüzü ılık su ile iyice yıkabilirsiniz.

5

4.) Şeker ve Bal

Cildinizi temizlemek ve ölü derilerden kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Bir çorba kaşığı esmer şeker ile bir çorba kaşığı balı karıştırın. Bu karışım ile özellikle siyah noktaların bulunduğu bölgeler olmak üzere tüm cildinizi hafif hafif ovun. Yaklaşık 15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

6

5.) Karbonat
2 çorba kaşığı karbonatın içine macun olacak katar su ilave edin. Sadece siyah noktaların bulunduğu bölgeyi bu karışım ile ovun. Ancak cildinize zarar vermemek için sert bir ovma yapmayın. Karbonatın ayrıca cildinizi temizleme ve ağartma etkisi olduğunu aklınızda tutun.

7

6.) Limon ve Şeker
Limon suyu ve şeker ile yoğun bir karışım hazırlayın. 2 çorba kaşığı esmer şekerin içine bir kaç damla limon suyu ilave edin. Bu karışım ile cildinizi ovun. Şeker, cildinizdeki ölü derilerin atılmasını sağlarken, limon cildinizin asidini dengeler. Bu karışım ayrıca cildinizdeki diğer lekelerin giderilmesi için de etkilidir.

6

7.) Zerdeçal

Zerdeçal, aynı şekilde siyah nokta kurtulmak için kullanılabilir. Bir macun yapmak için 2 çay kaşığı nane suyu ile toz zerdeçal'ın karıştırıp macun haline getirin. Siyah noktaların üzerine doğrudan uygulayın. Kuruyuncaya kadar bekleyin. Ardından ılık su ile cildinizi yıkayın.
Aynı şekilde zerdeçal tozu, süt ve kırmızı sandal ağacını karıştırarak kalın bir hamur yapabilirsiniz. Siyah noktaların üzerine uygulayın ve 10 dakika sonra su ile yıkayın.

7

8.) Çay Ağacı Yağı uygulayın

Cilt lekelerini iyileştirmekte etkili olan çay ağaçı yağı, antiseptik özelliklere sahiptir. Bu yüzden uygulamayı hergün yapın. Çay ağaçı yağ, cildinizin yeniden siyah nokta yapmasına engel olacaktır, ancak siyah noktaların giderilmesi konusunda size yardımcı olmaz.

8

9.) Sıkma

Siyah noktaları sıkarak da kurtulabilirsiniz. Bunun için önce cildinizi ısıtmanız ve gözenekleri açmanız gerekiyor. Önce cildinizi temizleyin, ardından sıcak kompres uygulayın. Siyah noktayı sıkıştırarak her iki taraftan baskı uygulayın. Siyah noktayı dibinden çıkarabilirsiniz. Acı hissetmeniz halinde bu yönetimi denememenizi öneririz.

9

Siyah noktaların oluşmasını önlemek için öneriler:

Yüzünüze, ellerinizden yağ bulaşmaması için mümkün olduğu kadar yüzünüze dokunmamaya çalışın. Saçlarınızı temiz tutun. Saçlarınızdaki yağlar yüzünüze doğru iner. Bunun için saçlarınızı temiz tutun.

11

Cilt temizleyicileri yerine yüzünüzü su ile temizleyin. Bir gün içinde yüzünüzü en az bir kez yıkayın. Gün içinde 4 -5 kez yıkarsanız, cildinizdeki düzelmeyi göze görebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön