HABER

"Siyasette yeni dönem"

BURSA (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Elazığ Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Mehmet Ağar, Türkiye'de otel lobilerinde siyaset yapma devrinin artık bittiğini, diktatör lider anlayışına dayalı bir siyasal düzenin de millet tarafından kaldırıldığını belirtti.

DYP'nin 14-15 Aralık'ta yapılacak büyük kongresi öncesinde çalışmalarını sürdüren Mehmet Ağar, bugün Bursa İl Teşkilatı'nı ziyaret etti. Burada partililere hitaben konuşan Ağar, DYP'nin asla yüzde 10 hedefine yönelik bir siyasetin sahibi olamayacağını, her zaman tek başına iktidar hedefi peşinde olması gerektiğini söyledi. Ağar, "Milletin istediği değişimi partimiz yapamadığı için millet bu değişimi fiilen gerçekleştirdi. 3 Kasım seçimlerinden çıkan en net sonuç budur. Milletin istemediğini bizim partilimizde istemeyecektir. Hiç kimsenin bu partide dadıya ve lalaya ihtiyacı yoktur. Diktatör lider anlayışına dayanan parti için demokrasinin yok edildiği, 'konuşan Türkiye' diye diye gelen partinin hiçbir hür platformunun kalmadığı, kimsenin parti içindeki yanlışları söyleyemez hale geldiği, parti içi demokrasinin bütün varlığıyla ortadan kaldırılmasına millet, rıza göstermemiştir. Partinin yapamadığını millet yapmıştır. Bizim gibi diğer partilerdeki anti-demokratik gelişmelere de tavır koymak suretiyle liderin katı egemenliğine dayalı siyasi düzeni Türkiye kaldırmıştır" diye konuştu.

DYP eski Milletvekili Turhan Tayan ve İl Başkanı Turhan Vatan tarafından da dikkatle dinlenen Ağar, otel lobilerinde siyaset devrinin sona erdiğini ifade etti. Ağar sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ankara'da, İstanbul'da artık otel lobilerinde siyaset yapma devri bitmiştir. Siyaset artık Anadolu'dadır. Bir genel başkan adayının desteklenmesi için otellerde toplantılar düzenlendi. Genel İdare Kurulu ve Başkanlık Divanı üyelerine siz mi bu kararı aldınız diye sordum. Hayır. Kim alabilir bu kararı. Genel Başkan. Bir adayın desteklenmesi konusunda böylesine bir büyük maddi yükü olan bir kararı veriyorsanız, o zaman kongredeki tarafsızlığınızı ihlal ettiğiniz gibi dün partimizin kurucusu merhum Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in söylediği bütün siyasi iddialar doğrudur. Eğer, siz aynı zihniyetle bu partinin devamını düşünüyorsanız, buyurun siz aday olun o zaman bir başkasını çıkarmaya gerek yok."

Türkiye'deki bir çok il ve ilçe teşkilatını ziyaret ettiğini belirten Ağar, birçok teşkilat üyesinin ağladığını, parti binasını bile daha yeni açtığını kaydetti.

Bu arada, Çanakkale, Yalova ve Kütahya'dan gelen büyük kongre delegeleri Ağar'a desteklerini belirttiklerini imzalı dosya verdiler. Bazı partililer, Ağar'ın konuşması sırasında "Başbakan Ağar" diye slogan attı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön