HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son ankette dikkat çeken sonuçlar! Çok konuşulacak fark: Yüzde 24...

Haziran ayında yapılacak seçimlere adım adım yaklaşılıyor. Seçimlerle ilgili yapılan anketler de yakından takip ediliyor. Partilerin oy oranlarının yanı sıra liderlerin de anketlerde ne kadar oy aldığı merak ediliyor. Yapılan son ankette dikkat çeken sonuçlar yer aldı. Asal Araştırma'nın anketine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 39'la ilk sırada yer aldı. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasındaki oy oranı farkı ankete yüzde 24 olarak yansıdı.

Son ankette dikkat çeken sonuçlar! Çok konuşulacak fark: Yüzde 24...

Haziran 2023'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri gündemin ilk sırasında yer alıyor. Partilerin ve ittifakların çıkaracağı aday merak edilirken yapılan anketler de kamuoyunda geniş yer buluyor. Son yapılan ankette dikkat çeken sonuçlar yer aldı.

thumbs_b_c_fe7fe16f85763cf57041b11839414894

ANKETTE ERDOĞAN İLK SIRADA

Asal Araştırma tarafından yapılan "Bu Pazar Cumhurbaşkanlığı Seçimi Yapılsa Kimi Cumhurbaşkanı Olarak Görmek İstersiniz?" anketine göre Cumhur İttifakı'nı oluşturan partilerden AK Parti'nin Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 39,3 ile ilk sırada yer aldı. İttifak'ın diğer bir üyesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise yüzde 3'lük oyla yedinci sırada yer aldı.

İMAMOĞLU AKŞENER'İ GERİDE BIRAKTI

Millet İttifakı üyesi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 15,7 ile ikinci , İYİ Parti Genel Meral Akşener ise yüzde 7,4 ile beşinci sırada yer aldı.

Seçimler için isimleri anketlerde geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 12,2 ile üçüncü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 9.2 ile dördüncü sırada yer aldı.

1


Youtube


En Çok Aranan Haberler