HABER

Son dakika: 13 yıl sonra sandık başına gittiler... Dodurga'da seçim heyecanı! Kazanan aday belli oldu

Son dakika haberine göre, Çankırı'nın 8 yılın ardından yeniden belde statüsü kazanan ilçesi Dodurga'da yapılan seçimde, resmi olmayan sonuca göre belediye başkanlığını AK Parti'nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerin ardından tebrik mesajı yayınladı.

Son dakika: 13 yıl sonra sandık başına gittiler... Dodurga'da seçim heyecanı! Kazanan aday belli oldu

Son dakika haberi... Çankırı'da, 8 yılın ardından yeniden belde statüsü kazanan Dodurga'da bugün seçim heyecanı yaşandı.

En son 2009'da belediye başkanını seçen ilçe halkı, 13 yıl aranın ardından başkanlık seçimi için sandık başına gitti.

Resmi olmayan sonuca göre belediye başkanlığını AK Parti'nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

adad

8 ADAY YARIŞTI

Belediye başkanlığı için AK Parti'den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokratik Sol Parti'den Namık Kaya, Demokrasi ve Atılım Partisi'nden Şerafettin Kaplan, Yeniden Refah Partisi'nden Hakan Kuşcu, Memleket Partisi'nden Osman Dede, Saadet Partisi'nden İbrahim Çolak, Adalet Partisi'nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi'nden Kamil Erdoğdu yarıştı. Beldeye bağlı Hamamönü, Kanarya ve Naltepe Mahallelerinde de muhtarlık seçimi yapıldı.

ERDOĞAN TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından, "Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler