HABER

Son Dakika: 14 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı

14 Ekim Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 203 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 30 bin 709 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Günlük vaka sayımız bir süredir 30 binin üzerinde seyrediyor. Şartlar göz önünde bulundurulursa, daha da yükselmesi ihtimali var. Maskenin gerekli olduğu ortamları biliyoruz, maskeyi hayatımızdan çıkarmayalım. Sosyal mesafe kuralına dikkat edelim. Aşılarımızı mutlaka olalım." dedi.

Son Dakika: 14 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı

14 Ekim 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 362 bin 217 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 709 kişinin testi pozitif çıktı, 203 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 26 bin 461 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 75,60, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 88,18 oldu.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan toplam aşı sayısı 113 milyon 418 bin 257'ye yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 234 bin 957 doz aşı uygulandı.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Kırklareli, Muğla, Ordu, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Osmaniye, Edirne, Balıkesir ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Muş, Mardin, Siirt, Bitlis, Bingöl, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

"DAHA DA YÜKSELMESİ İHTİMALİ VAR"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Günlük vaka sayımız bir süredir 30 binin üzerinde seyrediyor. Şartlar göz önünde bulundurulursa, daha da yükselmesi ihtimali var. Maskenin gerekli olduğu ortamları biliyoruz, maskeyi hayatımızdan çıkarmayalım. Sosyal mesafe kuralına dikkat edelim. Aşılarımızı mutlaka olalım." ifadelerini kullandı.

ERZURUM'UN RENGİ ARTIK SARI

Bakan Koca, Erzurum'un haritadaki renginin artık sarı olduğunu belirterek "Erzurum’da ikinci doz aşı oranı yüzde 65’in üzerine çıktı. Sarı iller kategorisine giren Erzurum, oranı yükseltmeli. Aşı oranı arttıkça risk azalacak." dedi.

MUŞ TURUNCU İLLER KATEGORİSİNDE

Bakan Koca bir sonraki paylaşımında ise "Muş’ta ikinci doz aşı oranı yüzde 55’in üzerine çıktı. Turuncu iller kategorisine giren Muş, oranı yükseltmeli. Tek doz aşı koruma sağlamaz. İkinci doz aşımızı geç kalmadan yaptırmalıyız." ifadelerini kullandı.

14 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

FBrZ0KiWEAM9mf_

13 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (13 Ekim) koronavirüs nedeniyle 236 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 31 bin 248 olarak açıklanmıştı.

FBmNC9jX0BA-Zxm


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
Bizi CORONA değil, borçlu olduğumuz ALTIN ve DOLAR öldürecek.
borclanmasaydiniz keske
Allah yardımcın olsun
Böyle devam vaka sayıları daha az en az 50.000 olması lazım
Aynen 50 - 60 olsun 30 bin az söyle kendimize gelelim zorla aşı yaptırmak neymiş göreceğiz zaman gösterecek.
Yurtlardaki yemekhane sıralarını bilmiyormuş gibi açıklama yapıyorsun. Yazıktır günahtır be. Acilen biseyler yapın. Eğitim online a dönmeli (sınavları kastetmiyorum). Şimdi gelir üniversite ortamı aşıkları
haklısınız
Geri Dön