HABER

Son Dakika: 23 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

23 Eylül Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 217 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 27 bin 844 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, "Yeni vaka sayımız 27.844. Can kaybımız 217. Salgının dramatik sonuçlarını yeni vaka sayıları belirliyor. Can kayıplarındaki azalmayı ancak vaka sayılarını istikrarlı şekilde düşürerek sürekli hale getirebiliriz. Tabloyu aşılarımızı olarak, tedbirlere uyarak kontrol altına alalım." dedi.

Son Dakika: 23 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

23 Eylül 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 356 bin 132 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 844 kişinin testi pozitif çıktı, 217 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 21 bin 267 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 69,28, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 85,69 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplamda 106 milyon 893 bin 726'ya yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte toplam 400 bin 962 doz aşı uygulandı.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

En az iki doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Kırklareli, Amasya, Muğla, Eskişehir, Çanakkale, Ordu, Edirne, Balıkesir, Burdur ve İzmir oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Ağrı, Şırnak ve Bingöl olarak sıralandı.

"SALGININ DRAMATİK SONUÇLARI"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni vaka sayımız 27.844. Can kaybımız 217. Salgının dramatik sonuçlarını yeni vaka sayıları belirliyor. Can kayıplarındaki azalmayı ancak vaka sayılarını istikrarlı şekilde düşürerek sürekli hale getirebiliriz. Tabloyu aşılarımızı olarak, tedbirlere uyarak kontrol altına alalım." ifadelerini kullandı.

"BALIKESİR MAVİ İLLER ARASINA KATILDI"

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı bir sonraki paylaşımda Balıkesir'in mavi renkteki iller arasında katıldığını duyurarak "Haritamız, ikinci doz aşı oranını esas alacak şekilde yeniden düzenlendi. Şu an mavi olan illerimizde ikinci doz aşı oranı yüzde 75’in üzerinde. Balıkesir, mavi iller arasına bugün katıldı. Toplum bağışıklığı hedefine ulaşmamız yönünde gösterdiği başarı için Balıkesir’i kutluyoruz." ifadelerini kullandı.

"HATAY SARI İLLER ARASINA KATILDI"

Öte yandan Bakan Koca, "Haritamız, ikinci doz aşı oranını esas alacak şekilde yeniden düzenlendi. Şu an sarı olan illerimizde ikinci doz aşı oranı %65’in üzerinde. Hatay, sarı iller arasına bugün katıldı. Toplum bağışıklığı hedefine ulaşmamız için Hatay’dan çok daha yüksek bir oran bekliyoruz." dedi.

23 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

E__DXcJVQAsTyOC

22 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (22 Eylül) koronavirüs nedeniyle 242 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 28 bin 168 olarak açıklanmıştı.

E_56sqqVkAgzhbP


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Hâlâ boş konuşuyorsunuz sayın bakan aşıyı zorunlu yapın bitsin bu çile yeter ya yemin ederim yeter mi e olacaksa olsun artık bıktık ya bıktık
@uvm3iegrh2 senin haberin yok herhalde aşi zorunlu olmuş işyerlerinde yiksa iceri almiyorlar gunahkari bakanin boynunda olsun
ölenler aşilimi aşisiz olanlarmi ? cevap verin bakanim ?
Bu aşı ve tedbirler artık kabak tadı vermeye başladı üreticilerinin bile sorumluluğunu almadığı garatisini vermediği bir aşıyı olmak ne kadar doğru?
Şimdi de günah keçileri aşı olmayanlar seçilecek
Okul Kapansa Vakalar 10 Bine Düşer
öğretmenmisin,öğrencimisin doğru soyle
Geri Dön