Son dakika! 4 parti ittifak kurduklarını açıkladı

2019 seçimleri öncesi partiler harekete geçti. AK Parti ile MHP'nin 'Cumhur ittifakı'nın ardından Ankara'dan bir ittifak haberi daha geldi. Son dakika habere göre, Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Hak ve Adalet Partisi ile Adalet Partisi ittifak kurduklarını açıkladı.

Son dakika! 4 parti ittifak kurduklarını açıkladı

Son seçimlerde yüzde 1'in altında oy alan 4 parti ittifak kararı aldı. Adalat Partisi Genel Merkezinde bir araya gelen Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk, Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ittifak olduklarını belirttikleri ortak basın açıklamasında bulundu. Doğru Yol Partisi Genel Başkan Çetin Özaçıkgöz'ün ise toplantıya katılamadığını ama ittifakta yer aldığını beyan etti belirtildi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi, 2019 yılı için Türkiye'nin kaderini değiştirecek çok önemli bir seçim atmosferine yaklaşıldığını ifade ederek, "Seçimin hayati önem taşıdığını biliyoruz. Yeni oluşan partilere bakıyoruz, suni rüzgarlarla bu işin gerçek sahibi onlar gibi görünüyor ama bu işin asıl sahibi bizleriz, bizsiz hiç kimse oyun yapmasın. 30 yerde teşkilatı olmayan partiler gündeme getirilirken, devlete ciddi katkıları olmuş ANAP'ın, DYP'nin, AP'nin sayılmaması bu misyona gönül veren insanlara yapılan saygısızlıktır. Seçim atmosferine girdiğimizde bu birliktelik çığ gibi büyüyecek. Biz hiç kimseye yedek lastik, yama olmaya gelmiyoruz. Gerçek alternatif oluşum yapılıyor" açıklamalarında bulundu.

'HİÇ KİMSENİN BEKMELEDİĞİ ORTAK BİR ADAY ÇIKABİLİR'

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Öztürk ise iktidara aday bir parti olduklarını belirterek, "Bizi kimse yok zannetmesin" dedi. Öztürk, ortak bir aday çıkarılıp çıkarılmayacağı konusunda, "Zamanla göreceksiniz, hiç kimsenin beklemediği birileri olabilir" karşılığını verdi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Öz de ittifakı "Dört plakayı birleştirdik" diye tanımladı. Demokrasiye sahip çıkmak adına bir ittifak kurduklarını dile getiren Öz, "Cumhurbaşkanımız 'dünya beşten büyüktür' diyor ya, Türkiye de beşten büyüktür. Bu sistem bizleri bir araya getirdi ve işimize yaradı. Diğer partilerle de görüşüyoruz. Biz Afrin'de PKK'yla terörle mücadele etmiyoruz, emperyal bir güçle mücadele ediyoruz. Cumhurbaşkanımız burada doğru söylüyor. Yeni bir pakt oluşuyor, bu Türk'ün dünyadaki gücüdür. Rusya da bize muhtaç, Amerika da, Avrupa Birliği de bize muhtaç" diye konuştu.

Doğru Yol Partisi, 1 Kasım 2017 seçimlerinde yurt içinden 13 bin 674, yurt dışından 455 oy almıştı. 1 Kasım seçimlerinde yer almayan Hak ve Adelet Partisi'ne ise 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimde Türkiye'den 5112 yurt dışından 595 oy çıkmıştı. Anavatan Partisi ile Adalet Partisi ise 2015'teki iki genel seçime de katılmamıştı.

Okuyucu Yorumları 96 yorum
toplasan %1 oluşturmayacak partiler.zaten 30 parti olması komik
habere bak.. toplasan 4parti %4 etmiyor
COP KOVASI OLMUS
kesin sizden çıkar cımhırbaşkanı milattan önce partileri !!!
YIKIM BAŞLADI DESENİZE...HADİ HAYIRLI OLSUN
AKP-MHP-BBP nin oluşturduğu milliyetçi cepheye karşı, kurulan her türlü ittifakı desteklemek devrimci her yurttaşın vazifesidir.
InsAalah AKŞENER Gelecek kaos terör kutuplaşma ıhanet hırsızlık rüşvet yalan talan BOP taşeronluğu TÜRKLÜK düşmanlığı PAPA dostluğu son bulacak TÜRK milleti huzura kavuşacak.. Ne Mutlu Türküm Diyene!
@mah6bsddn4 ac kollarını akşener geliyor :))) üzgünüm gelecek amaaa gene REİS gelecek :))))
Harika bir 4 lü ittifak. Hemen batak oynamaya başlayın bence..
KANDIRILMAYA şehide kelle apoşa sayın diyen haburda pkkyi alkışlayan barzani ile megri megri halay çekenler pacavrasini Ankara'ya asanlara PYD lideri salih müslim saraylarda ağırlayanlar işbirlikçi hainlere TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan TÜRKLÜĞU boluculuk soysuzlara karşı AKŞENER vatansever TÜRK evlatları AKŞENER Etrafinda birleşmiştir.. Allah TÜRK milletini TÜRKLÜK düşmanlarının eline bir daha düşürmesin... Amin...
Kursalar ne olacak %1 lik dilimi bile dolduramazlar
HEPİNİZ İTTİFAK KURUN AĞA BABANIZ LA BERABER BİR ERDOĞAN YETER SİZE
chp ile hdp nin ittifakını bekliyoruz. chp hdp el ele güzel günlere. kemal başkan ile devam akp nin kimyasını bozdu.
VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN:)HER KİM BU CENNET VATANIMIZ İÇİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYORSA,ALLAH ONDAN RAZI OLSUN!!!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!
dördünuzde birleşsede %2 etmezsiniz, yemişim sizin ittifakinizi..
dordunu topla ancak %1 eder neyin ittifaki acaba
YALANA TALANA KANDIRLMAYA SON DEMEK HAK HUKUK ADALET IÇIN AKŞENER GELECEK.. TÜRKIYE IYI OLACAK.... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !..
Bu ittifak bile chp hdp iyi parti itifakından daha hayırlıdır...
@yilmazkeskin61 akp mhp ittifakı sanki dahamı iyi memleketin hali ortada.
matematik kuralı sıfır rakamını kactane toplasanız sonucu yine SIFIR olur sanki oylarımı varda ittifak kuruyorlar
Hepsini topla oyları yüzde 0.5 etmez... İttifak kursalar ne olur?
Yüzde yok yok binde o da olmaz onbinde bir oy alırlar. onuda alamazlarya neyse
yav bırakın ittifaki biri şu haber kanallarini durdursun 2 gün sonra rajo dagini ele geçiririz diyor haberi alan terörist oraya bubi tuzagi koyup gider yine 8 şehit verirsek kim hesap verecek ya...
Yahu siz 10 parti ittifak kursaniz ne olur ancak oyları bolersiniz.derhal daha çok oy alacak partiye destek olmalısınız yani iyi partiye
AH AH HİÇ AKILLANMIYACAKLAR ZATEN OY ORANLARINIZ BELLİ ASLINDA İYİ OLDU OY BÖLÜNMEZ AKP YE GEÇMEZ AMA YÜZDE 28 29 OYU OLAN ANA MUHALEFET İLE BİRLEŞSENİZ İYİ PARTİDE GEÇSE ORAYA O ZAMAN AKP DE MHP DE TARİH OLURDU ...
Müthiş haber, Nasılda bomba gibi düştü. Dalgamı geçiyorsunuz Allah aşkına.
sizden bi köy kasaba olmaz
yüzde 0.6 nin sesi olacak bir ittifak tebrikler
hepsini topla 0.5 ediyor mu
kim gelirse gelsin ama 13 yıldır ülkede kalmayan adaleti ve hukuku sağlasın inşallah
Bunlar yaşıyorlar mı toplasan % 0.5 oyları var adayları varmı
O zaman benim aklıma şu geliyor.ne yani akp milliyetçi milliyetçi akp mi oldu.ayni zihin partileri oldular .bir nevi dört parti birleşip yeni parti kurmuş gibi oldu.bi defa Kürtler AKP'ye oy vermmeli.cunku kafatasçıligi destekleyen partiye oy vermeleri yanlış.hdpde kafatasçı.yani chp ve saadet kalıyor geriye adam gibi parti
ŞEHİT HABERLERİ VARKEN, ÖNEMLİ BİR OPERASYON VARKEN BU SORUNLARIN İÇİNDE CUMHUR İTTİFAKI SÜREKLİ GÜNDEME GELMESİ İNCİTİCİ VE GEREKSİZ.
bu 4 partinin tek ortak yanı akp ye destek olmaktır. 10 senedir abartısız bu parti lerin sözde üyeleri alenen akp ye çalışıp akp ye oy verdiler. bir ilçede üye sayısı kadar oy alamayan asalak parti bunlar.
BUGÜNÜN EN KOMİK HABERİ
kurum tabi. adamların istediğide bu zaten.kendi sonunuz için yapın bunu
Bu seçim çok önemli ve basit olmayacak..koltuk uğruna ittifak yapıp bunu vatan millet için diye süsleyen bahceliden daha omurgalı oldukları belli..
boş partiler hepside
4ünü toplasan yüzde 0.5 oy yapmaz boşyere masraf edecekler
geçersiz oyları bile alsalar 5 etmez daha güçlü ittifak lazım
bunlar tarihten kalktı kim oy verir
birşey sandık bizde
Diğer Haberler