Son dakika: AİHM'den Selahattin Demirtaş kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili temyiz başvurusunu kabul etti. Demirtaş davası AİHM Büyük Daire'de yeni görülecek.

Son dakika: AİHM'den Selahattin Demirtaş kararı

AİHM, cezaevinde mahkum olarak bulunan HDP'li Selahattin Demirtaş'la ilgili Türkiye'nin temyiz başvurusunu kabul etti. Türkiye'nin temyiz başvurusunu kabul eden AİHM, Demirtaş için verilen "tutuklulukta makul sürenin aşılması ve tahliye" kararını yeniden ele alacak. Selahattin Demirtaş'ın davası, AİHM tarafından belirlenecek bir tarihte Büyük Daire tarafından görüşülerek karara bağlanacak.

NE OLMUŞTU?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, HDP'nin tutuklu yargılanan eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması ve tutuksuz yargılanması gerektiği yönünde karar vermişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
allah şahit ve bütün dünya biliyor ki bu insan suçsuz yere hapis yatıyor..
@seyit47 sizin allahınız farklı olduğu için onu şahit gösteriyon herhal.
Sizlerin Allah inancı var mı ki cidden?
@seyit47 YAV HEHE
@seyt47 bu pisliklerin sırtını dayadıgı teröristler, senin anneni , babanı , bacını, kardesini , eşini oldurse, o zaman da boyle konusabilecek misin?
@kayafeyzi hdp li yöneticilerin ALLAH'ı yok bunların çoğu ateist. Allah'a inanıpda bunları savunanlara hayret ediyorum.
@seyit47 FETÖCÜ/İŞİD li pislikler DEMİRTAŞ hepinizden daha Müslüman o REKLAM amaçlı yapmıyor ibadeti kim MÜSLÜMAN olduğunu Sorgulamak da ALLAHIN işi MHP AKP İYİ CHP mı gerçek müslüman müslümanlık partiye göre olmuyor o senin ve ALlAH arasında türklerin 90% alkohol içiyor Kürtlerin 10% kim gerçek müslüman en çok alkohol Konya da tüketiliyor sahte müslümanlar
@seyit47 hendek kazarakmı sucsuz dagdan inmiş pkk
@kayafeyzi Allah a inanan teröre katile yankesiciye destek olmaz.
@kayafeyzi he baba muslumanda sizsiniz sizden başka kimsenin Allah i yok. Vatan severde insan severde hayvan severde sizsiniz. Her bok sizde...
Az ötede oyna
Selahattin başkan
@ali_gok_e8 koğuş baskanımı hhuuhaaaa
Avrupa'ya ne bizim iç islerimizden Destekledikleri Terör örgütünün siyasi ayağını mi suçlu bulacaklar
@hadbildurici_2018 bilmiyorsan araştır kardeşim...trükiye aihme üye ve kararlarına uymak zorunda.c.başkanıda zamanında 3 defa başvuruda bulunmuş.
@hadbildurici_2018 kimle konuşuyorsun akp bu cehaleti ortaya çıkarabilmek için 17 senedir uğraşıyor,P yazdıkların bu asamların konusu değil,akp yoksullukları ce xehaleti yöneten bir taşeron örgüttür,Onlar için cahil nediller lazım ki her söylediklerine inansın ve kabul etsin,Dün kadar pkk ile feto ile yıllarca beraber hareket ettiler sonraktidardan gidince Öilliyetçi,feto ile kavga edince cumhuyet i hatta Atarirkçü bile oldular bunlarda her zaman almışladılar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler