HABER

Son dakika: Eğitime kar engeli! Peş peşe duyuruldu

Son dakika haberine göre, yoğun kar yağışının etkili olduğu Denizli'nin Çameli ilçesinde, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde ve Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Öte yandan Konya'nın Derebucak ilçesinde yüz yüze eğitime bir gün ara verildiği ve Çanakkale il genelinde taşımalı eğitime bir gün ara verildiği öğrenildi. İşte son dakika okullarda kar tatili haberinin detayları...

Son dakika: Eğitime kar engeli! Peş peşe duyuruldu

Son dakika haberi... Pek çok ilden peş peşe yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildiği yönünde haberler geldi. Denizli'nin Çameli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle ilçe genelinde 12 Ocak çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verildiği belirtildi.

Olumsuz hava şartlarının insan sağlığını ve trafik güvenliğini tehlike oluşturabileceği belirtilen açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

Eğitim ve öğretimin yarın uzaktan devam edileceği belirtildi.

1

BİNGÖL'ÜN KARLIOVA İLÇESİNDE EĞİTİME ARA

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde de etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Dün gece saatlerinde başlayıp gündüz de etkisini sürdüren kar yağışıyla evler, araçlar ve caddeler karla kaplandı.

3

Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 1 metreye ulaştığı ilçede, eğitime 2 gün ara verildi. Kara Yolları Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ekiplerinin, yolların kapanmaması için çalışmaları sürüyor.

2

KIRKLARELİ'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kofçaz Kaymakamı Salih Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, fırtına ve yoğun kar yağışı nedeniyle 12 Ocak Çarşamba eğitime ara verildiğini duyurdu.

060120202140467701293

KONYA'DA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA

Konya'nın Derebucak ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile tüm eğitim kurumlarında çarşamba günü yüz yüze eğitime bir gün ara verildi. Uzaktan eğitim kararı alınan ilçede, engelli ve hamile kamu görevlileri de idari izinli sayılacak.

030320211115236005285

ÇANAKKALE'DE TAŞIMALI EĞİTİME 1 GÜN ARA

Çanakkale'de beklenen kar yağışı ve fırtına nedeniyle, yarın il genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Çanakkale Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 12 Ocak Çarşamba günü, il genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verileceği duyuruldu. Yine il genelinde köy okullarında da, bu okullarda görev yapan öğretmenlerin birçoğunun il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verileceği açıklandı. Valilikçe, bu kapsamdaki öğrencilerin, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceği belirtildi.

Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararının ise, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarca değerlendirilerek alınacağı, bu kararların da en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağı açıklandı.

Ayrıca, aynı gün il genelinde kronik hastalığı bulunan personeller, hamile personeller ile engelli personellerin de 1 gün idari izinli sayılacakları duyuruldu.

240220191443192037857

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön