HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: O yol bugün de kapandı! Kar esareti İstanbul'u ne zaman terk edecek? Turuncu alarm verildi

Son dakika: İstanbul'da kar yağışı ne zaman bitecek? Pazartesi öğle saatlerinden beri etkisini sürdüren kar yağışı tam anlamıyla şehri felç etti. Binlerce araç yollarda kalırken özellikle Arnavutköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Esenyurt gibi ilçelerde kar kalınlığı bir metreyi buldu. Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul'daki kar çilesinin biteceği tarihi açıkladı. Öte yandan TAG Otoyolu yine kapandı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Son dakika: O yol bugün de kapandı! Kar esareti İstanbul'u ne zaman terk edecek? Turuncu alarm verildi

Hava durumuyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Uzmanlar saat 18:00'den sonra Anadolu yakasında kar beklendiğini ifade etmişti. Dün gece Pazartesi gününe göre sakin geçti. Alınan tedbirlerden sonra bugün kamu görevlileri ve memurlar da idari izinli sayıldı. Kar yağışı ne zaman bitecek? İşte bu sorunun yanıtı...

SON DAKİKA: TAG OTOYOLU YİNE ULAŞIMA KAPANDI!

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda, Osmaniye'den Gaziantep yönüne gidişe izin verilmiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle TAG Otoyolu, Osmaniye-Gaziantep-Nizip hattının çift yönlü tüm taşıtların trafiğine kapatıldığı belirtildi.

1287ef7e-587b-47fd-8f36-719661562094

1

SON DAKİKA: İSTANBULLULARA MÜJDE! ESARET SONA ERİYOR...

Milyonlarca İstanbullu iki gündür karla mücadele ediyor. Ara sokaklar ve hatta ana halterlerde yollar kapandı. TEM ve Kuzey Marmara Otoyolu Pazartesi gecesi kapalı kaldı. Binlerce insan evlerine yürüyerek ulaşmak durumunda kaldı.

2

'İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI ZAYIFLADI' DİYEREK DUYURDU

Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kar yağışının yavaş yavaş İstanbul'u terk edeceğini ifade etti.
'İstanbul'da artık kar yağışı zayıfladı. Bugün (Çarşamba) önemli bir yağış yok. Akşam saatlerinde kuzey ilçelerde daha sonra Anadolu yakasında kar yağabilir. Perşembe öğlene kadar da aralıklı devam ederek İstanbul'u terk eder.'

3

O İLLERDE YAŞAYANLAR DİKKAT! YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Iğdır ve Van hariç), Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülecek olan yağışların; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Kocaeli, Yalova, Sakarya’nın kuzeyi, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Anamur, Tokat, Muş, Bingöl, Adıyaman, G. Antep, Kilis, Ş. Urfa'nın kuzey ve batısı ile Batman ve Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

4

5

ÇOK SAYIDA İL İÇİN SARI VE TURUNCU ALARM

İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Tokat, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır, Batman, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Adana ve Mersin için turuncu, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Osmaniye ve Hatay için ise sarı uyarı yapıldı.

TURUNCU

SARI UYARI NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU UYARI NEDİR?

Hava durumu tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.


ChefGPT


En Çok Aranan Haberler