Sosyal medyanın yeni akımı: Boşanma selfie'si!

Her ânı da fotoğraflamak mı lazım?

Sosyal medyanın yeni akımı: Boşanma selfie'si!

''Selfie'nin her türlüsünü gördük!'' diyorduk...

Nasıl demeyelim ki? Cenazede çekilen selfie'ler bir ara sosyal medyamızı süslemişti.

Türkiye'de ise bir vatandaş cenazeyi bile beklememişti mesela;

Bu paylaşıma hem gülmüş hem de ''İnsanlık gerçekten delirdi galiba?'' diye düşünmüştük. Bu arada hastanede zor anlar yaşayan bu babanın akıbeti hakkında bilgimiz yok, Allah uzun ömürler versin elbette...

Daha da şaşırmayız derken yine şaşırdık: Dünyanın en yeni akımı, boşanma selfie'leri...

Bugünlerde İnstagram çarşaf çarşaf boşanma selfie'leri ile dolup taşmış vaziyette...

Evliliklerini sonlandırma kararı alan çiftler mahkemeye gidiyorlar, mahkeme kararını alıyor, evliliklerini bitiriyorlar. Ardından Boşandık! (Evlendik! tonlaması ile okuyun) hissiyatı ile bir selfie çekip sosyal medya hesaplarına yüklüyorlar.

Ama neden ki?

#Divorceselfie hashtag'i ile paylaşılan bu fotoğrafların altına ''Hayatımızda yeni bir sayfa açıyoruz;)'' ya da ''Boşandık ama her zaman çok yakın iki dost olarak kalacağız:))'' tarzı olumlu metinler yazılıyor.

Ve aile kurumunun dağılması, bir küçük selfie ile kutlanmış oluyor...

Resimdeki Shannon ve Chris Neuman çiftinin (Kanada) mahkemenin önünde çektikleri selfie ile başlamış her şey...

''Sonsuza kadar birbirimizin partneri olamayacağımızı anladığımız için mi gülümsüyoruz? Tabii ki hayır. Gülümsüyoruz çünkü (bize göre) sıradışı bir şey yaptık, saygılı, düşünceli ve onurlu bir şekilde, çocuklarımıza ebeveynlik yapabileceğimiz bir şekilde evliliğimize sonlandırdık.''

Shannon'ın Facebook'ta fotoğrafın altına bıraktığı mesaj bu şekilde. Ve hanımefendinin Huffington Post'a yaptığı açıklamaya göre bu mesaja ve selfie'ye gelen reaksiyonlar %99 olumlu yönde.

Shannon ve Chris'in bu selfie'si elbette ses getirdi, interneti saracak kadar fazla boşanma selfie'si ortalığa saçıldı...

İnsanların medeni tavırlarını sergilemelerine elbette lafımız yok; ancak selfie'nin kendisinin psikolojik yansımalarıyla ilgili çok güzel bir Forbes makalesi mevcut, meraklılarına öneririz ;)


Kaynaklar: Cnnturk.com, Boredpanda.com, Radikal.com.tr, Huffingtonpost.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Evlilik bir yerlere imza atmak değildir. Evlilik kalplere imza atmaktır. kalplere imza atmamışsanız, evliliğin kutsallığına inanmamış iseniz. Evliğin ve evlilik cüzdanının bir önemi yok.
Bir de kına yaksalardı!..
Diğer Haberler