KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Soyunma kabinleri mantar enfeksiyonuna davetiye çıkarıyor

  Mantar enfeksiyonunun deri yoluyla bulaşan bir hastalık olduğunu söyleyen Dr. Sevil Çatal deride kızarıklık yanma kaşıntı ile seyreden tırnaklarda sararma, ayrışma ve kırılmaya yol açan hastalıkla ilgili bilgiler verdi.

  Soyunma kabinleri mantar enfeksiyonuna davetiye çıkarıyor

  Genellikle aile bireylerinin ortak kullanım alanlarında kullandıkları terlikler, havuz başı, sauna, hamam gibi nemli alanlar, toplu yaşam alanlarındaki hijyen eksikliği gibi nedenler bulaşmayı kolaylaştırır.

  Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

  iStock-615741220

  Bunların hepsine dikkat ediyoruz peki yine bir ortak kullanım alanı olan ve güneş görmeyen havasız tozlu bölgelerden biri olan soyunma kabinlerinde kıyafet denerken de dikkat ediyor musunuz?

  iStock-648547836

  Çoğu bilinçli hastama bu soruyu yönelttiğimde o kısacık sürede mantar bulaşmış olabilir mi sorusuyla karşılaşıyorum. Evet çok sıklıkla kullandığımız soyunma kabinlerinde çıplak ayakla yerlere basmamak, oradaki ortak kullanım için olan terlik ya da ayakkabıları giymemek mantar enfeksiyonundan sizleri ve ailelerinizi koruyacaktır. Tabii ki mantar enfeksiyonu biz Dermatoloji uzmanlarının kolaylıkla tedavi ettiği bir hastalık ama koruyucu önlemlerle hastalığa yakalanmadan ve ilaç kullanmadan geçireceğiniz sağlıklı günlerin tadı da bir başka.

  Dr. Sevil Çatal

  www.drsevilcatal.com
  Instagram/@drsevilcatal
  Facebook/@drsevilcatal
  Youtube/@DrSevilCatal

  Express

  En Çok Aranan Haberler