Suriye sınırında 18 asker yaralandı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı köyünde akaryakıt kaçakçılarıyla mücadele sırasında 18 asker yaralandı.

Suriye sınırında 18 asker yaralandı

TSK'nın yaptığı açıklamada "Türkiye-Suriye Hududunda 2'nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında saat 07.00 sularında köydeki bazı evlerden pompalı av tüfekleriyle birliğimizin üzerine ateş açılmış, açılan ateş sonrası 18 askerimiz kol ve bacaklarından, yüz ve boyun civarından saçma ile vurularak hafif yaralanmıştır." denildi.

Gece saatlerinde 2500-3000 kişilik kaçakçı grup tespit edildi. Güvenlik güçleri tarafından kaçakçı gruba hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Türkçe ve Arapça ikazlarda bulunuldu. İkazın ardından kaçakçı grup huduta yaklaşmaya devam etti ve hem Suriye tarafından hem de Türkiye tarafındaki Kuşaklı Köyü'nden bir diğer kaçakçı grubu taşlı saldırıda bulundu.

Askerler önce havaya uyarı ateşi açtı, ardından göz yaşartıcı gaz bombasıyla müdahalede bulundu. Müdahaleler sırasında 9 Türk vatandaşı yakalandı. Sabah saatler 05:30'u gösterdiğinde ise köylüler tarafından askerlerin geçişi engellenmek istendi. Mazot bidonları yakıldı ve askerler yaşlandı. Molotof kokteyleriyle zırhlı araçlar yakılmaya çalışıldı.

Saat 07:00'de ise köyün bazı evlerinden pompalı tüfeklerle ateş açıldı. Açılan ateş sonucunda 18 asker kol ve bacaklarından hafif yaralandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
nasıl vursun asker abı sonra uluderedekı gıbı hesap sorulur
18 ÇOCUĞUMUZ ŞAMAR OĞLANI GİBİ YARALANMIŞ, BUNLARIN ELİNDE SİLAH, VURMA YETKİSİ VE BAŞLARINDA ONURLU BİR KOMUTAN YOK MU. ASKERİ OYUNCAK YAPANLARA LANET OLSUN. HANGİ CESARET İLE ATEŞ AÇILABİLİNİYOR, MANTIĞIM ALMIYOR. ÜLKEDE HIRSIZLIK, KAÇAKÇILIK, TERÖRİST OLMAK POPÜLER OLDU. BUNLAR EL ÜSTÜNDE TUTULUYOR. VERGİ VEREN NORMAL VATANDAŞ VE ASKERE GÖNDERDİĞİ ÇOCUKLARI,İKİNCİ SINIF SIĞINMACI OLDU. EĞER BU HABER DOĞRU İSE, ÜLKEMDEN, YÖNETİCİLERİMDEN VE TSK DAN UTANÇ DUYUYORUM.
VATANSEVER KOMUTANLAR SİLİVRİDE .TEK SUÇLARI PKK İLE SAVAŞMAK. SINIRLARIMIZI KORUMAK. ŞİMDİKİ YANDAŞ KOMUTA KADEMESİ İSE KIŞLALARINDA PUSUYOR. SIIRLARIMIZ KEVGİR GİBİ OLMUŞ. KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL.UTANMADAN 18 ASKER YARALANDI DİYE BEYANAT VERİYORLAR. YAZIKLAR OLSUN.
1 Gecede 1 köyü ters düz edemeyecek kolluk kuvvetlerine sesleniyorum. Maaşlarınızı ve silahlarınızı Ankaragücü taraftarına verin onlar daha iyi halleder.
Ergenekoncular silivriden ateş açmışlardır.onlara biraz daha ceza verin.
Bu Genel Kurmay Başkanı, Hakikaten Çok ''ÖZEL''miş... Ne gördüm, Ne duydum, Ne konuşurum... Sayın Komutan Üzerinizdeki Üniformanın gereğini yapın. En fazla 100 yıl hapis cezası alırsınız. Ancak 100 yıl boyunca '' YÜCE TÜRK MİLLETİ '' tarafından Saygı ile, Şükran ile anılırsınız... !
ya üzerine ateş açılmış asker yaralanmış geçirsene hepsini kurşundan gerekli koşullar oluşmuş 2500-3000 köyünü semtini dizin kurşuna bir Mehmetçikten kıymetli mi..
kesin ergenekoncu dış güçlerle işbirliği yapan demokrasi düşmanlarının işidir bu, heyhat sınırlar kalbura dönmüş iti ko,puğu cirit atar, ne ileri demokrasiymiş be bir tek türk evladına gelince işlemezmiş..
Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası BEKEA VADİSİNDEKİ PKK lıların elindedir. 205 bin uzman pesonelizi DİZE ÇÖKTÜRMÜŞ 600 BİN ASKERİ OLAN hükümetle dalga geçmiş emekli SUBAYLA ÖRGÜT KURMUŞ hükümet devirmekle suçlanmış , Orgeneral Koşaner tutuklamaların evrensel hukuk kaidelerine, hakka, adalete ve vicdani değerlere uygun olarak yapıldığını kabul etmek birçok hukukçunun da ifade ettiği gibi mümkün değildir. demiştir. SİZ NEYİN BAKASINDAN BAHSEDİYORSUNUZ
Kaçakçıya ateş açamaz askerimiz.Güneydoguda pkk diye uçakların bombaladığı kaçakçılara devletimizin verdği tazminatı unutmadık.kELLE BAŞI 125,000 TL Neredeyse şeref madalyası verecekti a z kalsın.Vatanı için şehit olan askerimize kaçakçılara verdiği tazminatın yarısını bile vermiyor.İşte böyle bir ülkede yaşıyoruz.
TAMAMEN ASPAGAST UYDURMA DÜZMEC E HABER BUNLAR OĞULPINAR HUDUT KARAKOLUNDA YEĞENİM ASKERLİK YAPIYOR ARADIK BÖYLE BİRŞEY YOK SADECE ARADA TACİZ ATEŞLERİ OLUYOR O KADAR DEDİ BU HABERLER KASITLI OLARAK ÇIKARILIYOR .YENİ GÜNDEM YARATILMA PEŞİNDE BUNLAR GENE
Asker içerde dışardakilerde karşılık vermiyor galiba.
Kaçakçıya ateş açmaz bizim askerimiz.açınca başı derde girer.Birde onlara tazminat ödetirler askerimize...Kelle başı 125.000 bin.Hatta üstüne birde yorum yaparlar,Kaçakçılık yapan MASUM KÖYLÜ....
açılımınızın ! uludere nizin ! kaçakçılarınızın !amg.
ULUDEREDE KAÇAKÇILIK YAPAN TERÖRİSTLERE TAZMİNAT ÖDEYEN HÜKÜMET YARALANAN ASKERLERE NE ÖDEYECEK?
teröristle, kaçakçı ile mücadele edilemiyor sınırlar adam gibi korunmuyor. Sıradan kaçakçılar askerlere ateş açıyor olaylar meydana getiriyor.. BU NASIL GÜVENLİK BU NASIL EMNİYET TEDBİRLERİ BU NASIL ÜLKE VE KANUNLARIN KORUNMASIDIR...
NEDSİN NEJDET BEY NERDESİN TAYYİP BEY BİZ O VATAN EVLADINI KAÇAKCILAR VURSUN DİYE GÖNDERMEDİK
Ergenekon deyip gezi deyip sakınmadan gücünü gösteren kolluk kuvvetleri ve Türk hukuku gücünüz tek bir köye mi yetmiyor ? 30 bin kişiyi şehir merkezlerinde tek tek avlarken 3 bin kişiyi açık arazide bitiremediniz mi ? Yazık allah bilir değerli TSK Komutanlarımız bu görev için bi kaç ast sb. 1 subay ve askerlerimizden oluşan 30-40 kişilik bir tim 2 araç göndermiştir :) Bide yakalananlar türk olanlar :) emin olun aralarında arabı süryanisi pkklısı bile vardır. İşinizi doğru düzgün yapın yada başbakanımızın meşur sözü gibi ananızı da alıp gidin. Kazandığınız paraları birazcık hak edin.
yaziklar olsun nasilsa kacak cilara ates acilamiyor ya vur emri yok ya hattda nerdese onlari sehit bile sayacakdi sayin bakan bunlara yamuldukca isterler iyi biliirim
lan amg işinize gelince devlet terörist hain işinize glince dağdakiler can ciğer hepinizin a.q
VATAN HAİNLERİ
Onlar'da anladılar askerin kof olduğunu vuruşa vuruşa alaçaklar istediklerini.
ee bu kaçaçılara ne kadar tazmınat ödeyeceğiz.derhal özür dilememiz lazım.maşallah sınırımız sınır değil yol gecen hanı oldu.yeterki oylar kaybolmasın herşeyı yaparız.sanki bu şerefsizler oraya çiçek toplamaya gıdıyorlar.
1.166 şahıs ile 1 adet kurusıkı tabanca, 113 kilo 482 gram uyuşturucu, 9.584 karton sigara, 28 paket nargile tütünü, 120.160 lt. akaryakıt, 405 adet küçükbaş/büyükbaş havyan, 5 adet yük hayvanı, 19 adet cep telefonu, 63 adet muhtelif motorlu araç, 870 adet muhtelif giyim eşyası, 5.134 kg. muhtelif gıda maddesi, 302 kg. bakır ele geçirilmiştir. K.K.K.lığı Hudut Birlikleri tarafından ele geçirilen malzemeler, Kolluk Kuvvetlerine teslim edilmiştir.
ee bunlar da terorist. vurun gitsin hepsini.
sonuna kadar
yalanınızı sevsinler.3000 kişili,k kaçakçı gurubu olurmu hiç manyakmısınız.bu işte bir iş var millet olayı saptırıyurlar.
3000 bin kişi diyorlar kasabada jandarma vali doktor öğretmen düş geri kalanı kaçakçı galiba
beyler sınır filan yok ortada.Sakalınızı uzatıp istediğiniz gibi karşıya geçebilir veya Türkiye'deki hastanelerden ücretsiz faydalanabilirsiniz.
Ceylanpınar/Şanlıurfa Merkez Gazi Caddesi'nde yürümekte olan Ramazan Zeyber, 03 Ağustos 2013 günü saat 10.20 sularında, Suriye tarafından seken hafif silah mermisi ile göğüs bölgesinden yaralanmıştır. Viranşehir Devlet Hastanesine kaldırılan Ramazan Zeyber, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Atışa, Cenkeser Hudut Karakolundan, PYD kontrol noktasına makineli tüfek ile 50 atım, Kapı Hudut Karakolu nöbet yerinden, ateşin geldiği değerlendirilen bölgeye G-3 Piyade Tüfeği ile 30 atım, Kanas Keskin Nişancı Tüfeği ile 20 atım yapılarak misli ile karşılık verilmiştir.
TOMALARI GÖNDERİN HİÇBİR ŞEY YAPAMAZLAR. BİBER GAZI BİBER. AYRICA SON OLARAK DEĞİŞTİRİLEN İÇ HİZMET KANUNUNA GÖRE ASKERİN ARTIK TBMM'NİN İRADESİ DIŞINDA HİÇBİR ŞEKİLDE HAREKET ETME LÜKSÜ YOKTUR. YANİ KISACASI ŞU ANDA TSK TOPRAKLARIMIZA DIŞARDAN MÜDAHALE OLMADIĞI MÜDDETÇE ORADA Kİ MAZOT KAÇAKÇILARINA KARŞI HİÇBİR MÜDAHALEDE BULUNAMAZ. KANUNU ÇIKARTANA SÖYLEYİN BUNU.
israili hiç sevmem ama eğer israil askerine karşı böyle birşey yapılsaydı israil soylarını kuruturdu ama ne yazıkki bizim ülkemizde vatandaşa zerre kadar değer verilmiyor
BUNLARA FAZLA YÜZ VERİLDİ ,O ZAMAN GÜRCİSTAN KAPISINDAN DA KAÇAKÇILIK BAŞLAR.DEVLET GEREKENİ YAPMALIDIR.
YARALI DEGİL ŞEHİTTİR ONLAR.KİMSE HİKAYE OKUMASIN.AA-KA-PE ARTIK HER YERE SANSÜR UYGULUYOR.ONLARCA ŞEHİT VERİRİZ KİMSENİN RUHU BİLE DUYMAZ.VATAN IN BÖLÜNME SÜRECİNE BİR ŞEY OLMASIN.AA-KA-PE VATANI BÖLÜYOR.IŞŞŞŞŞHHTTTT SES ÇIKARMAYIN.
asker kaç kaçakçı tut misali hedef 2023 e nasıl bir hazırlıktır anlamak mümkün değil
onlar ateş açtıda siz ne yaptınız askerler nedeb vurmuyorsunuz bu harsızları,kaçakcıları
nerde amarikan israil askeri elini kaldırdığında vuruyorlar taviz verilmemesi lazım
YANSITILIRDI. SONUÇ OLARAK GELDİĞİMİZ DURUM VE DAHA İLERİSİ. BİR HÜKÜMET KENDİ ASKERİNİ BU KADAR PASİFİZE EDEREK BAŞARISIZ GÖSTEREREK PKK NIN GÜÇLÜ OLDUĞUNU KAMUOYUNA AŞILAR. ARTIK ANALAR AĞLAMASIN VE KAN DÖKÜLMESİN DİYE ÖNCEDEN PLANLANMIŞ BARIŞ MASASINA OTURUR. TERÖRLE MÜCADELE EDEN BENİM AKAN BENİM KANIM ÇALIŞMAK İSTEMEYEN ÇEKER GİDER. SOR BAKALIM BİR ASKERE PKK İLE SAVAŞMAK İSTİYORMUSUN DİYE %100 EVET ÇIKACAK MÜCADELE EDEN HERKES EVET DER.ÇÜNKÜ DAMARLARIN ASİL TÜRK KANI VAR UNUTMAYIN BUNU. MUTLU GÜNLER DİLERİM.....
Diğer Haberler