Taciz mesajları çıldırttı: Sibel Kekilli, Instagram'da Türkiye'yi komple engelledi!

Bir süredir Türkiye gündemine de oturan taciz meselesinin bir diğer hedefi, Sibel Kekilli'ydi. Türk takipçilerinden oldukça fazla taciz mesajı alan Instagram hesabına kökten çözüm buldu. Artık hepimiz o hesapta engelliyiz.

Taciz mesajları çıldırttı: Sibel Kekilli, Instagram'da Türkiye'yi komple engelledi!

Bu sabah Instagram'da Sibel Kekilli'ye bakmak isteyenler bu manzarayla karşılaştı.

Sibel Kekilli Türkiyeli takipçilerini komple engellemişti.

Türk asıllı ve Almanya'da yaşayan oyuncu, Fatih Akın’ın ‘Duvara Karşı’ filmiyle yakaladığı şöhreti, son dönemin en popüler dizisi ‘Game Of Thrones’da dört sezon canlandırdığı ‘Shae’ karakteriyle de pekiştirdi.

Fakat geçmişinde porno filmlerde yer aldığı haberleri üzerine, özellikle Türk takipçileri tarafından tacize ve sanal zorbalığa maruz bırakıldı.

23 Ağustos civarında Instagram hesabında yayınladığı mesajla birlikte sosyal medyaya veda eden Kekilli, yaşadığı tacize tahammül edemiyordu.

Çoğunluğu Türkler olmak üzere aldığı mesaj ve yorumlardan yaka silkmiş durumdaydı. Ve paylaşımının altında hem Türkçe hem İngilizce şu sözleri yayınladı:

“Kısa bir süreliğine veda etme zamanı… Öyle görünüyor ki paylaştığım son iki gönderiyle çok hassas bir konuya değinmişim. İyi yanı şu ki bütün o ikiyüzlüler, maskelerini çıkarıp çirkin yüzlerini gösterdiler. Burada her şeyi yeni baştan açıklamaya hiç niyetim yok, ama her şey tek bir sonuca varıyor: Bir kadın ne yapmış veya yapıyor olursa olsun, bu sadece ve sadece ONUN hayatı ve ONUN bedenidir. Mini etek giymek, otobüste yalnız başına oturmak, sokak ortasında bira içmek- bunlar onu fiziksel veya psikolojik olarak taciz etme hakkını kimseye vermez. Bıkmadan usanmadan beni destekleyen bütün hayranlarıma çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum.”

Yayınladığı mesajla, hem dünyada hem Türkiye'de birkaç yıldır sürüp giden 'Benim Bedenim, Benim Kararım' mücadelesine de göz kırptı.

Kadınların kürtajdan tacize, kıyafetlerinden ilişkilerine her şeyi kapsayacak kadar geniş kapsamlı kadın mücadelesinin sloganlarından birini kullanmıştı Kekilli. Geçmişiyle ve kararlarıyla yargılanmaktan bıkmış usanmıştı.

Ünlü oyuncu yaşadığı tacizlere karşı Instagram hesabından şunları söylemişti:

''Her şeyden önce, hepinize güzel desteğiniz için çok teşekkür ederim. Beni cesaretlendiriyorsunuz. Sevginiz için teşekkürler! Çoğunluğu Türk halkından olmak üzere, hesabımdaki nefret içerikli mesajlara ilk ve son defa vereceğim cevabım aşağıdadır. Tehditlerinizi, istismarlarınızı ve iğrenç cinsel içerikli mesajlarınızı daha fazla tolere etmeyeceğim. Kendinizi Müslüman olarak tanımlayıp başka insanlara, özellikle kadınlara ya da dinlere saygı duymuyorsunuz. Bağnaz, ikiyüzlü, nefret ve haset dolusunuz. Size acıyorum! Defolun gidin! Lütfen hesabımı takip etmeyi bırakın!”

Kadınlara duyulmayan saygıdan, yaptıkları her şey ile yargılanıp herkesin malıymış gibi davranılmalarından şikayet eden Kekilli, çareyi kendini kısıtlamak yerine Türkiye'yi toptan engellemekte buldu.

Hesabını dondurmak yerine, hayatını engellemek yerine tacizcilere karşı önlem almayı tercih etti. Biz de kadınlar olarak onu anlıyor ve onu tacize bırakan herkesi nefretle kınıyoruz.

Türkiye'deki sosyal medya kullanıcıları da Sibel Kekilli'ye destek vermeye başladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Gelene gidene ver sonra engel :D
Bunları kendın yarattın neden kızıyorsun ki
devşirmelik böyle bişey hepimizikaralamasın
mesleği olmayan bir sokak kadını neyin yorumunu yapıyor ve neyin haberini yapmışsınız ilginç
Diğer Haberler