HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

TBMM Başkanvekili Meral Akşener ilk kez kürsüde

- Bu yasama döneminde TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu ile birlikte ikinci kadın TBMM Başkanvekili olarak görev yapacak olan MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener ilk kez kürsüye çıktı.

TBMM Başkanvekili Meral Akşener ilk kez kürsüde

Kürsüye gelişinde sakin olduğu gözlenen Akşener'i bütün milletvekilleri alkışladı. Genel Kuruldaki milletvekilleri arasında TBMM Başkanvekili Mumcu da yer aldı.

AKŞENER'DEN TARAFSIZLIK VURGUSU

Bu hafta boyunca Genel Kurulu yönetecek olan Akşener, kendisinin seçilmesi nedeniyle milletvekillerine teşekkür ederek, "Atatürk'ün en büyük eserim dediği bu kuruma başkanvekili olarak hizmet vermek benim şahsımda kadının aktif siyasi hayatın her safhasında öne çıkmasının yeni bir göstergesidir. Bu onurlu görevi anayasa ve içtüzük hükümlerinin gerektirdiği şekilde azami tarafsızlık içinde yapacağımdan emin olmanızı isterim" dedi.

Akşener, terör saldırıları sonucu şehitler verilmesine de değinerek, bölünmez bütünlüğü hedef alan kirli emellerin iç ve dış uzantılarının Türk Milletinin ve kahraman ordusunun sarsılmaz iradesi ve kararlılığı karşısında sonuca ulaşmasının mümkün olmadığını söyledi. Akşener, "Türk tarihinde kara lekelerle dolu sömürgecilik geçmişi yoktur. Tam aksine, sömürge altındaki uluslara model oluşturmuş kahramanlıklar var. Bu Gazi Meclisimizin evlatlarımıza silah çeken, vatanımızı bölmeye kasteden hainlerle başvedecek azim ve kararlılıkta olduğunu bir kez daha ilan etmek istiyorum" dedi.

Kaynak: ANKA

Express


En Çok Aranan Haberler