KADIN

Tek amaçları çocukları mutlu etmek: Evet dünyada hala iyi insanlar var

Tek amaçları çocukları mutlu etmek: Evet dünyada hala iyi insanlar var

Çocukların hayatına renk katıyorlar...

Kansas City'de yaşayan Lon Davis ve ekibi günlük hayatında özel ekipman kullanmak ihtiyacı duyan çocukların hayatına renk katıyor.

Tekerlekli sandalye ve yürüteçleri bilim kurgu filmlerinden, animasyonlarından fırlama araçlara çeviren ekip, çocukların hayal dünyasını gerçek gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapıyor.


2008 yılında Lon Davis’in oğlu Reese ilk tekerlekli sandalyesini aldığında başlayan proje yıllar içinde çok daha fazla gönüllü ve çocuğun katılımıyla büyümüş.

Reese, Walt Disney'in sevilen karakteri robot Wall-E hayranı olduğundan Cadılar Bayramı’nda Wall-E gibi giyinmek istemiş.


Baba Lon da oğlu için kolları sıvamış ve böylece ileride gerçekleşecek bu güzel projenin ilk adımını atmış oldu. Reese modifiye edilmiş bu yeni aracıyla yerel gazetelere haber bile olmuş.


Reese yeni karakterlere bürünmek istedikçe Lon durmamış ve son olarak 2015 yılında “Walkin’ & Rollin’ Costumes” isimli girişimi duyurarak projeyi biraz daha büyütmüş.


Kâr amacı gütmeyen topluluk bağışlarla malzemelerin teminini sağlıyor ve ardından tasarım süreci başlıyor. Henüz kağıt üzerindeyken tasarımlar çocuklara sunuluyor ve onay alınması durumunda çizimler forma bürünüyor.