Tek seferde birden çok estetik yaptırılabilir mi?

Aynı anda birden fazla estetik uygulamasının yapılmasına 'kombine estetik' adı verilir. Kombine estetikler hastaların tercihlerine göre yapılabildiği gibi aynı zamanda bazı durumlarda gereklilik nedeniyle de uygulanır.

Tek seferde birden çok estetik yaptırılabilir mi?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Burak Türkyılmaz, tek seferde yapılan kombine estetik operasyonları hakkında aklımıza takılan tüm soruları bizler için yanıtladı.

Kombine estetik uygulamasının bazı avantajları vardır ancak bazı kişiler kombine estetik için uygun değildir. Çünkü kombine estetik uygulamaları uzun sürer ve uzun süreli ameliyatın hastalar için herhangi bir şekilde tehlike doğrulaması gerekebilir. Ayrıca ileri yaşta olanlar ve kronik rahatsızlıklara sahip kişiler de kombine estetik uygulamaları için uygun değildir.

Uygulamaların belirli bir sırası bulunmaz ve her kişiye göre farklılık gösterir. Kombine estetik yaptıracak olan kişilerin kan değerleri ve genel sağlık durumları çoklu operasyonlara izin vermesi gerekir, buna elverişli olmayan kişilere bu tarz uygulamalar yapılmaz.

EN SIK YAPILAN KOMBİNE ESTETİKLER

En çok tercih edilen kombine estetik uygulamalarının başında meme operasyonları gelir. Genellikle meme büyütme ve küçültme ameliyatları dikleştirme ile beraber gerçekleştirilir. Ayrıca karın germe veya liposuction gibi uygulamalar da meme estetiği ile birlikte yapılan operasyonlar arasında yer alır.

Kombine estetik uygulamalarının en çok tercih edildiği alanlardan bir tanesi de yüz bölgesinde gerçekleştirilen ameliyatlardır. Yüz germe, göz kapağı estetikleri, kaş kaldırma ve yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar bir arada ve tek seferde yapılabilir. Bunların dışında karın ve popo estetiği ile genital bölge estetiği birlikte gerçekleştirilebilir.

3

KOMBİNE ESTETİĞİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Kombine estetik uygulamaları sağladığı avantajlar nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Bunların başında ise vücutta istenilen etkinin daha kısa sürede elde edilmesi gelir. Ayrıca birçok uygulama aynı anda gerçekleştirildiği için iyileşme süreci tek seferde atlatılır.

Aynı bölgede gerçekleştirilen kombine uygulamalar estetik uygulamaların sonuçlarının da daha tatminkâr olmasını sağlar. Aynı bölgede meydana gelen değişiklikler bölgesel toparlanma sayesinde kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Kombine estetiklerde hastalar bir kez anestezi işlemine maruz kalır ve bu da genel sağlık durumunu olumlu yönde etkiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler