HABER

TEKEL eyleminde sürpriz gelişme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, günlerdir eylem yapan TEKEL işçilerine randevu verdi.

TEKEL eyleminde sürpriz gelişme

Başbakan Erdoğan TEKEL işçilerinin eylemiyle ilgili olarak önemli bir açıklamada bulundu. Erdoğan, Türk-İş'le şu ana kadar bir kaç kez görüşme yaptığını belirterek, ''Tekrar bir görüşme yaparım'' dedi. Erdoğan, partisinin grup toplantısından çıkarken, bir gazetecinin, ''Türk-İş'le görüşeceğiniz belirtiliyor'' sözleri üzerine, ''Zaten ben şu ana kadar Türk-İş'le bir kaç kez görüşme yaptım. Şimdi tekrar bir görüşme yaparım, yani benim için o noktada bir mani yok'' dedi.

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın, ''IMF konusunda belirsizlik ne kadar erken kalkarsa o kadar iyi olur'' sözlerinin hatırlatılması üzerine de ''Hayırlısı olur inşallah'' dedi.
Başbakan Erdoğan, Meclis'ten ayrılmadan önce, Kayseri Hisarcık Yeni Belediyespor Kaya Kulübü sporcularıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Türk-İş'ten yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, konfederasyonun yönetim kurulunu 28 Ocak Perşembe günü, saat 18.00'de kabul edecek.
Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Tekel işçilerinin sorunlarını görüşmek üzere Başbakan Erdoğan'dan randevu talep etmişti.


Geri Dön