HABER

Televizyon, ailede huzurun düşmanı

Siirt Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Etkili İletişim Uzmanı Abdullah Şahin, televizyonların ailede huzuru yok eden sevgi ve mutluluk düşmanı olduğunu söyledi.

Televizyon, ailede huzurun düşmanı

Samsun Emniyet Müdürlüğü'nde görevli personel ve eşlerine yönelik Atatürk Kültür Merkezi'nde "Aile içi etkili iletişim" konulu konferans veren Etkili İletişim Uzmanı Abdullah Şahin, sevgi ve uyumu yok eden iletişim engellerinin ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çekti.

"EŞLER BİRBİRLERİNE ANLAYIŞLI OLMALI"

Özellikle eşlerin birbirini anlaması gerektiğini ve her insanın her olayda farklı bir yönü göreceğini ve insanların 'benim dediğim doğrudur' yanlışlığından kurtulmasının önemini örnekleriyle vurgulayan Abdullah Şahin, "Eşler birbirine anlayışlı olmalıdır. Her iki tarafın dediği de çoğu kez doğru olabilir. Anlamadan tepki verilmemelidir. Dedikodulardan uzak durulmalıdır. Bütün bunların yapılması için de çok okumak şart" dedi.

"AİLEDE İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİ"

Abdullah Şahin; annelerin, babaların, evlatların, Türk Milleti'nin silkelenip kendine gelmesi gerektiğine de işaret ederek, şöyle devam etti:

"Aile ve toplumda iletişim çok önemli. İletişimin önemini kavramalı, birbirimizi anlamaya çalışmalıyız. Ailede huzur ve mutluluğu yok eden sevgi düşmanlarına karşı dikkatli olmalıyız. Bunlar; zenginliğin getirdiği tatmin edilemeyen duygular, güzellik ve başarının yanlış değerlendirilmesi, bencillik ve şahsi tatmin önceliği, gelenek ve göreneklerin açtığı yanlış yaralar, TV başında öldürülen, aileyle paylaşılamayan zamanlardır. Bu iletişim engellerini ortadan kaldırmalıyız. Şimdi sen polissin. Evin kapısının önüne geldin. Kapıdan girdiğinde mırıldanmaya başlıyorsun, 'akşama kadar çalış, Ahmet'le Mehmet'le uğraş, bir de fırça ye' diye konuşmaya. Kapıyı açan eşin bunu duyuyor. 'Ne oldu' demeye kalmadan, 'Ya dur hatun. Çalış, uğraş bir de onun bunun çenesini çekiyoruz' diyerek hemen televizyonun karşısındaki koltuğa kuruluyorsun. 6 haberleri, 7 haberleri, 8, 10, 12 haberleri. Sanki memleketi kurtaracaksın. O sırada gelen eşine, öğretmenin sarı zarfı verdiği çocuğuna dönüp bakmıyorsun bile. Bu ailede huzur kalmaz. Onun için TV'lerin esiri olmadan ailelerimizle ilgilenmeli, onları dinlemeliyiz"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön