HABER

Teslim olma şartı: Bir gün evde kalırım

Derya Boğa'yı bıçaklayarak öldüren Deniz Çulhaoğulları, ailesini arayarak teslim olacağını ancak, 1 gün evde kalmak istediğini açıkladı.

Teslim olma şartı: Bir gün evde kalırım
Adana'da, mahkumiyetini ‘iyi hali’ nedeniyle çaycılık yaparak geçirdiği Adliye'de tanıştığı zabıt katibi 34 yaşındaki Derya Boğa'yı bıçaklayarak öldüren 32 yaşındaki Deniz Çulhaoğulları'nın annesi Leyla Çulhaoğulları, “Oğlum telefonla aradı. Kızım Demet'le görüştü. ‘Teslim olacağım. Ancak, 1 gün evde kalmak, sizle birlikte olmak istiyorum. Sonra beni götürsünler’ demiş. Görüşmeyi polise bildirdik” dedi.
11 Ocak Pazartesi günü işlenen cinayetin ardından kaçıp ortadan kaybolan, babası 15 yıl önce ölen Deniz Çulhaoğulları, annesi ile 2 kızkardeşinin birlikte yaşadığı evlerini telefonla aradı. 3 çocuklu ailenin tek erkek çocuğu olan Deniz Çulhaoğulları, teslim olacağını bildirirken, polisin kendisine bir gün evde kalması için izin vermesini istedi. Oğluna, ‘teslim ol’ çağrısı yapan anne Leyla Çulhaoğulları, “Oğlumun tahliyesine 71 günü vardı. Nasıl oldu da bu olay yaşandı. Aklımız almıyor. Duyduğumuza göre Deniz, bazı yerleri aramış. Evimizi de aradı. Kızım Demet'le görüştü. Demet'e, ‘Ben teslim olacağım. Ancak, bir gün evde kalmak. Sizle birlikte olmak istiyorum. Daha sonra beni götürsünler’ demiş. Bu görüşmeyi polise bildirdik. Evimize gelen polisler, oğlumun bu isteğini üst makamlara ileteceklerini bildirdiler. Bazı polisler de ‘Gelsin teslim olsun. Eve gelip, duş alıp, temiz kıyafet giymesini, evde yemek yemesini, sizle konuşup, birkaç saat geçirmesini sağlayabiliriz. Yerini bildirirse gidip, kendisini alır, bu konuda yardımcı olabiliriz. Ancak, bize yerini bildirmeden yakalanırsa bu imkanı da sağlayamayabiliriz’ dediler. Nereye kadar kaçacak? Hepimiz perişan olduk. Bir an önce teslim olsun” dedi.
Açık cezaevinde kalması nedeniyle Deniz Çulhaoğulları'nın zaman zaman kısa süreli izinle dışarı çıktığını bildiren anne Leyla Çulhaoğulları, “Olay günü Deniz’in izni bitmişti. Çantasını hazırlamıştı. Öğleden sonra teslim olacağını söylemişti. Saat 15.30 sıralarında Adliye'den birlikte cezaevinde kaldığı arkadaşları evimizi arayıp, Deniz'in teslim olmadığını söyleyince şoke olduk. Kızlarım Derya Boğa'yı da arayıp, sordular. Onunla da olmadığını öğrenince Bağlar Karakolu'na gittiler. Bir kaza geçirmiş olabileceğini düşündük. Akşam da bu olayı duyunca yıkıldık” diye konuştu.
Eşini ve kayınpederini yaraladığı için, ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan yargılanıp, 25 yıl hapse hüküm giyen, 9 yıldır cezaevinde bulunan Deniz Çulhaoğulları, iyi hali nedeniyle çaycılık yaptığı Adliye'de çalıştığı zabıt katibi Derya Boğa'yı bıçakla öldürmüştü.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön