Topbaş, yeniden adaylıkta kararlı

Topbaş, yeniden adaylıkta kararlı

Gaziantep (AA)- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2009 yılındaki yerel seçimlerde adaylığına ilişkin olarak, "kararımda hiçbir değişiklik yok. Yapmakta olduğumuz projeleri bitirmek isteriz, ama bu konuda partim ve İstanbulluların kararı çok önemli" dedi.

Topbaş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, İstanbul'un dünyanın en önemli şehirlerinden birisi olduğunu, dünyanın değişik kentlerindeki gelişmeleri de takip ederek hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "İstanbul'un finans merkezi olması" söylemlerinin hatırlatılması üzerine Topbaş, "İstanbul, Türkiye'nin iktisat başkenti. Geçmişte de finans merkeziydi, Osmanlı döneminde bankerler buradaydı" dedi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Topbaş, 2009'da yapılacak yerel seçimlerde aday olup olmayacağının sorulması üzerine, daha önce aday olacağını açıkladığını hatırlattı.

Kararında hiçbir değişiklik olmadığını belirten Topbaş, büyükşehir belediye başkanlığına adaylık konusunda kendisinin verdiği kararın yetmediğini, partisinin ve İstanbul halkının kararının da çok önemli olduğunu vurguladı. Topbaş, "Biz, bulunduğumuz görevlerin erkinden istifade eden ve erkini kullanan insanlar değiliz. Bu, bizim hizmet anlayışımızın yansıtması olarak bulunduğumuz yerlerdir. Bir heyecanımız, yaptığımız işler var. İstanbul'da 4 yılda gelinen nokta ortada. Yapmakta olduğumuz
projelerin tamamlanması önemli. Siyasette maalesef devamlılık esasına rağmen yönetim değişikliklerinde gelenler, bir öncekilerin başladığı bazı projeleri bir tarafa bırakıp, kendilerini ön plana çıkartan projelerin adımlarını atarlar. Bizim ortaya koyduğumuz tünel yolları, metrolar İstanbul'un çok önemli kazanımlardır. Bunları bitirmek isteriz, ama bu konuda İstanbullular ve partim karar verecek"dedi.

Topbaş, "sağlık ve sıhhati elverdiği müddetçe" İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine devam etmek istediğini kaydetti.