HABER

Töre cinayetine müebbet hapis

BURSA (İHA) - Bursa'nın Yavuzselim Mahallesi'nde, eşinden ayrı yaşadığı sırada, başka bir erkekle Ankara'ya kaçan kızı Huri Akça'yı 6 kurşunla öldüren baba Dumlu Özçelik, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Töre saikiyle öz çocuğunu öldürmek" suçundan ömür boyu hapis cezası talebiyle yargılanan marangoz baba Dumlu Özçelik (59), bugün son kez hakim karşısına çıktı. 2 çocuğunu alarak Mehmet isimli bir şahısla Ankara'nın Sincan İlçesi'ne kaçan kızının izini bulup Bursa'ya getirdikten sonra töre kararını uygulayıp üzerine kurşun yağdırarak öldürdüğü iddia edilen 4 çocuk babası Dumlu Özçelik, son sözünde "Verilecek her türlü cezaya razıyım" dedi.
Bunun üzerine mahkeme sanık Dumlu Özçelik'i, önce ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırdı. Sanığın cinayetten sonra teslim olması ve mahkemedeki iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, cezayı ömür boyu hapis cezasına çevirdi. Sanığın tutuksuz yargılanan oğulları Ersan (36) ve Kerem (30) Özçelik ise davadan beraat etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön