Tül perdelerinizi bulaşık makinesi tabletiyle yıkayın!

Bulaşık makinesi tabletini kullanacağınız 5 ilginç alan...

Tül perdelerinizi bulaşık makinesi tabletiyle yıkayın!

Siz, bulaşık makinesi tabletini sadece bulaşıklarınızı yıkamak için mi kullanıyorsunuz? Öyleyse iyi okuyun. Tabletleri kullanacağınız ve sonuçtan oldukça memnun kalacağınız 5 alan daha var.

Kadınlar için ev temizliği günlük hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Gerek hijyen gerekse görsel açıdan temizlik büyük önem arz ederken, bu konudaki bazı püf noktaları hayatlarını kolaylaştırmak adına onlara fayda sağlar.

İşte evinizde bulaşık makinesi deterjanından gönül rahatlığıyla yararlanabileceğiniz diğer noktalar;

Tuvalet temizliği

Gece yatmadan evvel bir adet bulaşık makinesi tabletini klozetin içerisine atın. Sabaha kadar bu şekilde bırakın. Sabah kalktığınızda klozeti fırça yardımı ile ovun tüm leke ve kirlerin yok olduğunu ve klozetin parladığını göreceksiniz.

Tül perde ve beyaz çamaşırlarınızı daha da beyaz yapar

Tül perdelerinizi yıkarken deterjan gözüne deterjanla birlikte 1 adet bulaşık makinesi tableti koyun. Perdelerin her zamankinden daha beyaz olduğunu göreceksiniz. Aynı yöntemi beyaz çamaşırları yıkarken de uygulayabilirsiniz.

Tül perdelerinizi bulaşık makinesi tabletiyle yıkayın! Sonuçlara şaşıracaksınız

Çamaşır makinenizin tamburunu temizleyin, ömrünü uzatın

Çamaşır makinenizin deterjan gözüne 2 adet bulaşık deterjanı ekleyip yüksek sıcaklıkta çalıştırın. Bu hem tamburunuzun dezenfekte olmasını sağlar hem de makinenizin ömrünü uzatır.

Kaşık-çatalları parlatın

Bir kap sıcak suyun içerisine bulaşık makinesi tableti atın ve kaşık ve çatallarınızı da içerisine koyun. 1 saat bekletin ve bolca su ile durulayın. Tüm lekelerden kurtulurken ışıl, ışıl parladıklarını göreceksiniz.

catalkasik-parlak

Duvar lekelerini yok edin

Duvarlarınızda yağ lekeleri mi oluştu veya çocuğunuz kalem ile duvarları mı boyadı. Çözümü basit. Bu izler için bulaşık makinesi tabletini sıcak suya koyun 15 dakika bekledikten sonra duvarları bu karışımla silin lekelerden eser kalmayacaktır.

Balkon masa sandalyelerini temizleyin

Balkon veya bahçenizdeki plastik sandalyeler masalar bir müddet sonra kirli hava veya tozlardan kirlenip lekelenir. Bunun için bir kovaya sıcak su koyun ve içerisine bulaşık makinesi tableti ekleyip bu karışımla silin. Plastikleriniz ilk günkü hallerine dönecektir


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bulasık makinesinde tablet kullanmayın servisi sok veya bim mazasından sıvı deterjan alın kullanın diyor fiyatı 5 beya 6 tl
@kyocera24 başka mağazadan alsak olmazmı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler