HABER

Tunus'ta çifte intihar saldırısı!

Tunus bugün meydana gelen çifte intihar saldırılarıyla sarsıldı. Olaylara ilişkin açıklama yapan Tunus İçişleri Bakanlığı, saldırılarda 9 kişinin yaralandığını açıkladı. Ülkenin güneyindeki Gafsa'da bir televizyon kanalına yönelik de silahlı saldırı düzenlendi. Televizyon kuruluşuna yapılan saldırının terör saldırısıyla bağlantısı olup olmadığına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Başkent Tunus’un merkezinde çifte intihar saldırısı gerçekleştirildi. İlk saldırıda bir polis aracı hedef alındı. Başkent Tunus’un merkezindeki Charles-de-Gaule caddesindeki Fransız Konsolosluğu yakınlarında bir polis aracına yönelik gerçekleştirilen intihar saldırısında 3 polis memurunun ve 2 sivilin yaralandığı bildirildi. Görgü tanıkları, bir saldırganın polis aracının önünde kendini havaya uçurduğunu söyledi.

95ec80b3-3e3a-499b-8ffe-f3a9c59b5eb7

İKİNCİ SALDIRI!

Tunus İçişleri Bakanlığı, polis aracına yönelik gerçekleştirilen saldırının ardından terörle mücadele birimi binasına da intihar saldırısının düzenlendiğini açıkladı.

SALDIRILARDA TOPLAM 9 KİŞİ YARALANDI

İçişleri Bakanlığı, iki ayrı saldırıda altısı polis toplam dokuz kişinin yaralandığını duyurdu.

TELEVİYON YAYIN İSTASYONU HEDEF ALINDI

Öte yandan, ülkenin güneyindeki Gafsa kentinde kimliği belirlenemeyen silahlı saldırganlar televizyon yayın istasyonunu hedef aldığı bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gafsa'da yer alan Orbata Dağı'ndaki televizyon yayın istasyonuna sabaha karşı 03.30 sularında silahlı saldırı düzenlendi. Bu saldırının, diğer iki saldırıyla bağlantısı olup olmadığına ilişkin resmi kaynaklardan henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: İHA-AA


Geri Dön