HABER

Türk yardımları Gazze'ye ulaştı

GAZZE (İHA) - İsrail'in Gazze'ye 3 hafta boyunca düzenlediği saldırıların ardından Türk Yardım Kuruluşları'nın gönderdiği tonlarca yardım paketi Gazze'ye ulaştı.
Türk yardım derneği yetkili ve gönüllülerinden oluşan ekibin, tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu 6 kamyonla Gazze'ye girdiği açıklandı.

Kimse Yok Mu Derneği yetkilisi yaptığı açıklamada, Filistin halkına yardım getirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yetkili yaptığı açıklamada, "Filistinlilere 6 kamyon dolusu ilaç ve tıbbi malzeme getirdik. Gazze'ye dün ayak bastık. Bugün de bir kısım yardım kuruluşuyla tanıştık. İlgili merkezleri ziyaret ettik, fikir birliğine vardık. Filistin'e tıbbi cihazlar, ilaçlar gibi medikal yardım organizasyonu konusunda ortak olacak şekilde bir kısım faaliyetlerde bulunacağız. Faaliyetlerimizin başlangıcı olarak yine Mısır'dan getirdiğimiz, hacimde az, pahada yüksek olan, ilk etapta ameliyatlarda kullanılacak 15 bin
dolarlık ilacı bu cemiyete teslim ediyoruz" şeklinde konuştu.

Filistinli yetkililer de İsrail'in 3 haftadır düzenlediği saldırılardan mağdur olan Gazze halkına yapılan tıbbi yardımdan ötürü derneğe teşekkür etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön