ULEB'e Türk damgası

Basketbolda Avrupa´nın kulüpler bazında en büyük ikinci organizasyonu olan ULEB Kupası´nda çeyrek finalde 2 Türk takımı, Beşiktaş Cola Turka ile Galatasaray Cafe Crown da yer alacak.

Kupanın 3. turunda Sırbistan'ın Kızılyıldız takımını eleyen Beşiktaş Cola Turka ile İspanya'nın Kalise Gran Canaria takımını saf dışı bırakan Galatasaray Cafe Crown, büyük bir başarı göstererek, son 8 takım arasına girdi.
ULEB Kupası'nda 8'li Finaller, 10-13 Nisan tarihleri arasında İtalya'nın Torino kentinde düzenlenecek. Kupa tarihinde ilk kez son 8 takım arasına kalan iki Türk takımı Beşiktaş Cola Turka ile Galatasaray Cafe Crown, çeyrek finalde birbirlerinin rakibi olacak. Bu eşleşmeden turu geçecek takım, İspanya'nın DKV Joventut ile Zadar-Pamesa takımları arasında turu geçecek takımla yarı finalde karşılaşacak.
ULEB Kupası'nda Beşiktaş Cola Turka ve Galatasaray Cafe Crown'ın yanı sıra dün akşam oynanan maçlar sonucunda Rusya'nın Dinamo Moskova ve Unics Kazan, Polonya'nın PGE Turow, İspanya'nın DKV Joventut ve Akasvayu takımları tur atladı. Çeyrek finale yükselecek 8. ve son takım ise bu akşam İspanya'nın Pamesa ile Hırvatistan'ın Zadar ekipleri arasında İspanya'da yapılacak maçın ardından belli olacak. Hırvat takımı ilk maçı kendi evinde 74-69'luk skorla kazanmıştı.
"8'li Finaller"deki eşleşmeler şu şekilde gerçekleşti: Beşiktaş Cola Turka - Galatasaray Cafe Crown
DKV Joventut - (Zadar veya Pamesa)
Dinamo Moskova - PGE Turow
Akasyavu - Unics Kazan
ULEB Kupası'nda çeyrek final maçları 10 ve 11 Nisan'da, yarı final mücadelesi 12 Nisan'da, final maçı ise 13 Nisan'da oynanacak.