HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Umut Oran'dan Bülent Arınç'a: @fuatavni siz misiniz?

Oran, Arınç'a twitter'daki @fuatavni'nin kendisi olup olmadığını sordu.

Umut Oran'dan Bülent Arınç'a: @fuatavni siz misiniz?

ANKARA, (DHA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, kabine içinden gelen bilgilerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a eleştiriler yönelten twitter'daki @fuatavni'nin kendisi olup olmadığını, yasağı delen ilk kişi olmasına karşın Erdoğan ile tartıştığı için mi21 Mart'tan bu yana tweet atmadığını ve Anayasa Mahkemesi'nin twitter kararının ne zaman uygulanacağını açıklamasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, konuyu soru önergesiyle TBMM'ye taşıdı. Oran'ın, Arınç'a yönelttiği önergede yer alan sorular şöyle:

@FUATAVNİ SİZ MİSİNİZ?

Twitter'da @bulent_arinc dışında başka bir hesabınız var mıdır? Twitter'daki @fuatavni hesabı size mi aittir?

YASAĞI NEDEN İLK SİZ DELDİNİZ?

Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart 2014'ün ilk saatlerinde twitter'ı yasaklamasından hemen sonra @bulent_arinc hesabından saat 08.29'da “Bugün Manisa'da olacağızö açıklamasını yaparak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yasağı ilk delen kişi olmanızın gerekçesi nedir?

ERDOĞAN İLE TARTIŞTIĞINIZ İÇİN Mİ 13 GÜNDÜR TWİTLEMİYORSUNUZ?

Recep Tayyip Erdoğan ile tartıştığınız için mi 21 Mart'tan bu yana @bulent_arinc hesabından twit mesajı yazmadınız? Bu tarihten bu yana twit mesajı yazmamanızın gerekçesi nedir?

AYM KARARI NE ZAMAN UYGULANACAK?

Anayasa Mahkemesi'nin twitter'a özgürlük getiren bugünkü kararı ne zaman uygulanacaktır?

ARINÇ'TAN UMUT ORAN'A '@FUATAVNİ' CEVABI : NASIL CEVAP VERECEĞİMİZİ BEKLEYİP GÖRSÜN

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın, 'Twitter'daki @fuatavni hesabı size mi aittir?' sorusuna cevap verdi. Arınç, "Böyle bir saygısız soruya, nasıl cevap vereceğimizi bekleyip görsün.Cevap almak için sormuyor; aklı sıra hakaret etmeye çalışıyor. Saygısızlık" dedi.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler