HABER

Ünlü anket şirketinin sahibi Twitter'dan paylaştı! İşte son anket

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter'dan son anket verilerini paylaştı. Piar'ın yaptığı araştırmaya göre; seçimde MHP barajın altında kalırken, İYİ Parti ve HDP barajı aşıyor. Ankete göre; İyi Parti ve HDP' nin de barajı geçmesiyle, Ak Parti 600 sandalyeli Mecliste 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor.

Ünlü anket şirketinin sahibi Twitter'dan paylaştı! İşte son anket

16 Nisan referandumu sonrası şirketini kapatacağını açıklayan Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz sosyal medya kanalı Twitter'dan partilerle ilgili son araştırmayı paylaştı.

Son ankete göre;

Kararsızlar dağıtıldığında Meclis'e 4 parti giriyor. MHP barajın altında kalıyor.

İYİ Parti ve Hdp'nin de barajı geçmesiyle, Ak Parti 600 sandalyeli Meclis'te 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor.

AK Parti ve Mhp nin ittifak yapması halinde hangi partiye oy verirsiniz sorusuna secmenin 45.2 si '' oyumu ittifaktan yana kullanırım'' diyor.

AK Parti-MHP ittifakı 45.2 ye göre 290 mv, hayır bloğundaki partiler ise 310 milletvekilliği kazanıyor.

1

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura Erdoğan ile CHP adayı kalabiliyor. Meral Akşener de potada. Suriye politikasına destek 39.1 iken, Afrin operasyonuna 70.8 oranında destek görülüyor.

2

'OHAL olmadan da FETÖ ile mücadele edilir'' diyenler çoğunlukta. Her 3 kişiden 2 si OHALin , ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini düşünüyor.

3

Her 5 kişiden sadece 1 i yargıya güveniyor. Halkın % 82.9 u medyaya güvenmiyor.

so

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
iyi parti ve hdp nin aşacağı belli zaten.mhp ni işe yaramaz bu saattenndonra.adam bunamış
birçok birşeyden habersiz insan sırf sağ parti ve başında kadın var diye iyi partiye oy verecek aynen Tansu Çiller de olduğu gibi. Bu insanların gözü biran önce açılmaz ise yıllarca hdp yi mecliste beslediğimiz gibi bize silah doğrultan fetoyu de meclise sokup beslicez. Ama hala lafta iyi partinin 10 puan alacağına inanmiyorum...
@tuncaykaya60 fetö yü yıllarca kimin besleyip devlet ve askeri kurumlara yerleştirdiği belli boş yapmayın
güvenilmez.....
Geri Dön