HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ünlü sanatçı Sümer Tilmaç hastanede

Ünlü oyuncu Sümer Tilmaç, akciğerindeki rahatsızlık nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Ünlü sanatçı Sümer Tilmaç hastanede

Tilmaç, sağlık durumunun iyi olduğunu, her şeye rağmen akşam sergilenecek olan tiyatro oyununa çıkacağını söyledi.

66 yaşındaki sanatçı Sümer Tilmaç, "Her Yöne 90 Dakika" isimli tiyatro oyununu sahnelemek üzere Antalya'ya geldiğini ancak dün kaldığı otelde rahatsızlanarak Akdeniz Üniversitesi Hastanesine geldiğini kaydetti. AÜ Hastanesi Göğüs Cerrahisi Servisi'nde tedaviye alınan Sümer Tilmaç'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

AKCİĞERDE SIVI BİRİKMESİ

Sümer Tilmaç'ın tedavisini yapan AÜ Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Abit Demircan, sanatçının akciğerinde enfeksiyon olduğunu belirterek, "Akciğerinin iki zarı arasında bir sıvı birikmiş. Onu alacağız. Biraz nefes darlığı şikayetiyle gelmişti. Tanısını koyacağız. Tedavisini yapacağız. Şu an her şey iyi gidiyor. Yüzü de gülüyor. Korkulacak bir şey yok. Sağlık durumu iyi" dedi.

"SAĞLIK BOZULUNCA HASTANEYE GELİYORUZ"

Doktorun açıklamalarına Tilmaç, "Para biriktiremiyoruz, sıvı biriktirdik" diyerek espri yaptı. 66 yaşındaki Sümer Tilmaç, dün akşam kaldığı otelde kendisini rahatsız hissetmesinin ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldiğini söyledi. Sağlığı bozulunca kolay kolay düzelmediğinin altını çizen Tilmaç, "Biz toplumsal olarak sağlığına dikkat eden bir millet değiliz. Sağlık bozulunca hastaneye geliyoruz. Ama bu sefer tam bozuldu herhalde. Düzeltmek için bu kez uzun süre hastanede kalmam gerekecek” dedi.

"OYUNUMU OYNAYACAĞIM, SEYİRCİYE SAYGISIZLIK OLMAZ"

Akşam bir tiyatro oyunu olduğunu vurgulayan Tilmaç, o oyunda oynayacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Ardından tekrar hastaneye geri döneceğim. Çünkü biz büyüklerimizden öyle gördük. Adile Naşit, Allah rahmet eylesin, Ahmet oğlu çok ciddi bir kalp rahatsızlığı geçirmişti. Vefatını öğrendik. İzmir'de oynuyorduk. İstanbul'a geldik. Defnettik, döndük. Oynadık. Maalesef tiyatrocunun kaderi böyle bir şey. Yanlış bir şey ama o seyirci o kadar insan oraya gelmiş. Şu sıralar özellikle tiyatroda seyirci bulunmazken, tam dolu bir salon o insanlara saygısızlık gibi bir şey. Ben de mutlaka oynayıp geri geleceğim. Doktorlarım izin verdi"

"EN BÜYÜK BİRİK SEVGİ"

Tilmaç, sevenlerinin ilgisiyle ilgili olarak şunları söyledi: "İlgilerine söylenecek bir şey yok. O sevgi bizim hayatımızın en önemli şeyidir. En önemli biriktirdiğimiz şey. O bakımdan bugüne kadar yaptığımızın karşılığı olarak düşünüyorum. Çok da hoşumuza gidiyor.”

"NEJAT İŞLER'E GEÇMİŞ OLSUN"

Nejat İşler'in sağlık durumu ile ilgili Tilmaç da şöyle konuştu: "Çok genç bir kardeşimiz. Allah şifa versin. En kısa zamanda ayağa kalkmayı nasip etsin. Biz mesleğin sonuna doğru geldik, onlar genç insanlar. Onun da durumu iyiye gidiyormuş sevindim."

DÖVME KRİZİ

Tilmaç, kolundaki Atatürk dövmesi ile ilgili şunları anlattı: "O dövme başımıza bir ara iş açtı. Bir ara Atatürkçü olmak sanki bu ülkede suçmuş gibi değerlendirildi. Onunla ilgili problemler yaşadık. Bir dizide kolumu kapatıp, oynamak mecburiyetinde kalmıştım. O seneden beri dövme kolumda. Dövme olayı da 4-5 sene oldu. Fazla para yaramıyor tiyatrocuya. Tiyatro başka bir olay. Biz yine hayatımıza devam ediyoruz."

Tilmaç'ın kolundaki kalpaklı Atatürk portresi "Milyonda Bir" isimli dizide oynarken gömlekle kamufle edilmişti.

50 yıldır sahnede olan Sümer Tilma, bu akşam 20:00'de Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) "Her Yöne 90 Dakika" isimli tiyatro oyununda sahneye çıkacak. Tilmaç, yaklaşık bir yıl önce kalbinden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. (İHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler