Uyuşturucu almaya gelenler karantinada mahsur kaldı

Antalya'nın uyuşturucu ile anılan mahallesi Zeytinköy, bu kez koronavirüs nedeniyle gündeme geldi. 15 Mayıs'ta karantina altına alınan semtte, uyuşturucu almaya gelen 10 kişi bariyerlerle çevrili bölgede mahsur kaldı. Yaklaşık 15 bin kişinin yaşadığı iki mahalle 4 kilometrelik demir bariyerlerle kapatıldı. Bölgede 600 polis, 24 saat görev yapıyor.

Turizm kenti Antalya'da Yeşildere ve Gebizli mahallelerinden oluşan, adı uyuşturucuyla anılan Zeytinköy semtinde geçen hafta koronavirüs vakası tespit edildi.

Dalaman Cezaevi'nden tahliye olan bir mahkum, Zeytinköy semtindeki evinde havai fişekle karşılanmış, birkaç gün sonra da davullu zurnalı nişan töreni yapmıştı. Bölgede 35 kişinin Covid-19 testi pozitif çıkınca iki mahallenin de karantinaya alınması kararlaştırılmıştı.

Sınırları kontrol altına alınarak görevli personel harici giriş ve çıkışlara kapatılan semtte, hastalarla teması olanların 14 gün süreyle ev karantinasına alınmasına ve tespit edilecek yeni temaslılara da aynı tedbirin uygulanmasına karar verildi.

POLİS 24 SAAT GÖREV YAPIYOR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Yazıklar olsun Antalyada 4 mahallede karantina var sırf otel sahipleri istedi diye yasakları kaldırdılar halbuki diğer illerde karantinalı semt bile yok Antlayadan daha az nüfuslu yerlerde yasaklar devam ediyor Yandaşlarınız için bizim sağlığımızı hiçe saydınız iyiki akp belediyeyi kaybetti bundan sonrada alamayacak bizim sağlığımızı parayla değişen bizden değildir
verin ateşi milletin çolunu çocunu zehirleyen hıyanetlere...!
pislik yuvası zeytinköy
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler